Świetny mecz Górnika

Bartosz Śpiączka w 22. minucie meczu z Wisłą Kraków strzela pierwszego gola dla Górnika. 25-letni napastnik do siatki trafił także w doliczonym czasie i ma już na swoim koncie w obecnym sezonie 7 bramek

Piłkarze Górnika Łęczna pokonali na koniec rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy po znakomitej grze Wisłę Kraków 3:1. Dwie bramki w sobotnim spotkaniu, rozgrywanym na Arenie Lublin, dla podopiecznych trenera Franciszka Smudy zdobył Bartosz Śpiączka, trzecią, po fantastycznej akcji, uwieńczonej przepięknym uderzeniem zza „16”, dołożył Grzegorz Bonin.

Górnicy dziękują po meczu kibicom za gorący doping. Sobotnie spotkanie z Wisłą oglądało na Arenie Lublin blisko sześć tysięcy widzów

Łęcznianie wiedząc, że wobec podziału punktów remis w meczu z Wisłą nic im nie daje, od razu zabrali się ostro do pracy i na niewiele pozwolili w sobotę rywalom. Prowadzenie w 22. minucie uzyskał Bartosz Śpiączka. Najpierw przejął piłkę w środku boiska, a następnie zagrał na skrzydło do Piotra Grzelczaka i popędził w pole karne. Po chwili Grzelczak znakomicie dośrodkował do 25-latka, który efektownym strzałem (na zdjęciu obok) skierował piłkę do siatki.
Wisła wyrównała w 72. minucie. Po rzucie rożnym do siatki trafił Arkadiusz Głowacki. Stracony gol zmobilizował łęcznian do jeszcze większego wysiłku. Siedem minut później kapitalną, indywidualną akcją i przepięknym strzałem popisał się Grzegorz Bonin. Wynik meczu już w doliczonym czasie, w ostatniej akcji, ustalił Śpiączka, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gości.
Dzięki wygranej Górnik do walki o utrzymanie w lidze przystąpi z dorobkiem 15 pkt.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków 3:1 (1:0)

Górnik: Małecki – Matei, Pitry, Dźwigała, Leandro – Bonin, Drewniak, Sasin, Atoche (82 Tymiński), Grzelczak – Śpiączka.
Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Uryga, Spicić – Videmont (76 Boguski), Brlekm, Llonch, Stilić (59 Valencia), Małecki – Ondrasek (59 Brożek).
Bramki: 1:0 Śpiączka 22, 1:1 Głowacki 72,2:1 Bonin 79, 3:1 Śpiączka 90+2. Żółta kartka: Brlek. Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 5903.