Uczennice Szkoły Podstawowej Nr 45 najlepsze w województwie!

Trener Sławomir Depta i jego złoty zespół z SP Nr 45

Dziewczynki z klasy profilowanej AZS UMCS Lublin ze Szkoły Podstawowej nr 45 zdobyły mistrzostwo województwa lubelskiego w minikoszykówce. Podopieczne trenera Sławomira Depty będą reprezentować Lubelszczyznę w mistrzostwach Polski (Energa Basket Cup), które od 1 do 4 czerwca odbędą się w Sopocie!
SP nr 45 w finałach wojewódzkich, rozegranych we wtorek w Chełmie, najpierw w grupie pokonała SP Nr 3 Tomaszów Lubelski 33:16 oraz PSP Nr 2 Ryki 51:1, a następnie w meczu o 1. miejsce zwyciężyła SP nr 8 z Chełma 35:9.
Zespół z Lublina występował w turnieju w składzie: Małgorzata Szcześniak (uznana najlepszą zawodniczką turnieju finałowego – MVP), Roksana Ćwiek, Weronika Jakubczak, Julia Korona, Oliwia Kurasiewicz, Jagoda Leszcz, Julia Leszcz, Natalia Niedźwiedź, Maria Pluta, Julia Skawińska, Aleksandra Szabłowska i Julia Woś.
W Chełmie bardzo blisko awansu do ogólnopolskich finałów był także zespół chłopców z SP Nr 3 z Lublina. Niestety, podopieczni Ireneusza Ciećki po wygranych w grupie z SP Nr 4 Chełm 56:13 i PSP Nr 6 Kraśnik 52:11, w finale przegrali różnica dwóch punktów 21:23 z SP Nr 9 Biała Podlaska.  BAS