UKS Roxa gra dalej!

Zespół UKS ROXA Lublin: Amelia Kawka, Ewa Suwała, Aleksandra Kaczuga, Kina Lemiech, Julia Dąbska, Julia Jasińska, Kamila Zgrzebnicka, Oliwia Śliwińska, Julia Zając, Laura Źdźiebłowska, Olga Kalisiak, Paulina Gałan, Iga Janiszewskka i Łucja Zarychta z trenerką Ewą Wilczek (kibicom szczypiorniaka znaną bardziej pod panieńskim nazwiskiem Damięcka)

Udanie w turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski młodziczek w piłce ręcznej, rozgrywanym w miejscowości Dopiewo, występowały zawodniczki UKS Roxa Lublin. Podopieczne Ewy Wilczek, byłej znakomitej kołowej reprezentacji i lubelskiego Monteksu, a później Bystrzycy oraz SPR, wygrały wszystkie mecze i zajęły w zawodach pierwsze miejsce.
Lublinianki pokonały kolejno UKS PR Chorzów 27:19, Polonię MOSiR Łaziska Górne 29:15 i UKS Pantery Dopiewo 25:22.
Królową strzelców turnieju została Amelia Kawka, a najlepszą zawodniczką drużyny Kina Lemiech.
UKS Roxa awansowała do półfinału, który odbędzie się w najbliższy weekend w Buku. Rywalami zespołu z Lublina będą miejscowa Bukowia, UKS Vambresia Wąbrzeźno i MKS Kusy I Szczecin. Dwie czołowe drużyny awansują do turnieju finałowego mistrzostw Polski.