Victoria zostaje w IV lidze!

VICTORIA ŻMUDŹ – GÓRNIK II ŁĘCZNA 4:3 (3:2)
1:0 – Misztal (6), 1:1 – Błaziak (18), 2:1 – Pogorzelec (26 karny), 3:1 – Żmuda (31), 3:2 – Michalak (37), 3:3 – Krylyuk (79), 4:3 – Furta (85).

VICTORIA: Wasyniuk – K. Sawa, Wagner, Paskiv, Rzążewski, Pogorzelec, Kasprzycki (81 Fronc), Misztal, Żmuda (65 Grądzki), Ścibior, Furta (90 Rutkowski).
Rzutem na taśmę piłkarze Victorii Żmudź utrzymali się w czwartej lidze. Jeszcze kilka kolejek temu wiele wskazywało na to, że podopieczni Piotra Molińskiego będą musieli przełknąć gorzką pigułkę. Po porażce z Kryształem Werbkowice mało kto wierzył, że Victoria zdoła się utrzymać. Ale rywale drużyny ze Żmudzi też tracili punkty, m.in. POM Iskra przegrał z Lutnią, i dzięki temu Victoria do końca była w grze o pozostanie w czwartej lidze.
Podopieczni Piotra Molińskiego doskonale wiedzieli, jak ważne jest spotkanie z rezerwami Górnika. O pozostanie w lidze prowadzili korespondencyjną walkę z Polesiem Kock. W lepszej sytuacji była jednak Victoria, bo miała punkt przewagi nad przeciwnikiem. Początek spotkania był dla gospodarzy wymarzony. Na listę strzelców wpisał się Misztal. Górnik wyrównał po pięknej bramce Błaziaka, ale Victorię remis nie interesował. W odstępie pięciu minut gospodarze zdobyli dwie bramki i wydawało się, że mecz mają pod kontrolą. Goście jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola, a gdy w 79 min. wyrównali stan meczu, Victoria przez kilka minut była w lidze okręgowej. Miejscowi grali jednak do końca. W 85 min. prostopadłe podanie dostał Jurij Furta i strzelił gola na wagę pozostania w czwartej lidze. Tym samym zakończyła sezon na trzynastej pozycji. W sierpniu br. piłkarze ze Żmudzi rozpoczną szósty sezon w tej klasie rozgrywkowej.(s)