Włodawskie kickboxerki bez medalu

W macedońskim Skopje odbyły się mistrzostwa Europy juniorów i kadetów w kickboxingu. W zawodach wzięło udział 1563 sportowców z 37 krajów, w tym 150-osobowa kadra Polski, w której znalazły się dwie włodawianki.

Reprezentanci Polski wywalczyli 66 medali, 9 złotych, 11 srebrnych i 46 brązowych. W naszej kadrze znalazły się dwie reprezentantki MKS Mechanik Skorpion Włodawa – Monika Konieczna wśród kadetek starszych i Dominika Jagiełłowicz wśród juniorek. Niestety, nie wywalczyły one żadnego medalu. – Monika miała pecha w losowaniu ponieważ od razu trafiła na utytułowaną Słowaczkę, która ma na swym koncie zdobycie Pucharu Świata i jest sklasyfikowana w rankingu WAKO dość wysoko – mówi Sylwester Protas z Mechanika Włodawa. Konieczna dzielnie walczyła, ale musiała uznać wyższość rywalki. Jagiełłowicz w kat. juniorek 60 kg trafiła z kolei na mistrzynie Czech i mimo dobrej pierwszej rundy przegrała ostatecznie na punkty w trzeciej rundzie.
– Zadowolony jestem z tego, że dwie nasze zawodniczki znalazły się po raz kolejny w reprezentacji Polski – mówi Protas. – W wyjeździe na mistrzostwa Europy drugi raz Monice pomógł Wiesław Blicharski, który sfinansował większość kosztów. Dominika miała wszystkie koszty pokryte z Polskiego Związku Kickboxingu – dodaje.
Włodawscy kickboxerzy przygotowują się teraz do turnieju, który w Świdniku organizuje Lubelski Klub Sportów Walki DAN. (k)