Wygrali w dziesięciu!

TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI – UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM 1:3 (1:1)

0:1 – Jodłowski (16), 1:1 – Nazaruk (21 samobójcza), 1:2 – Dejneka (60), 1:3 – Jodłowski (72).NIEDŹWIADEK: Nazaruk – Leśniak, Salewski, Haponiuk, Guz, Zalewski, Krawiec (80 Stepaniuk), P. Wójcicki (80 Poźniak), Olszak (76 Jabłoński), Głębocki (47 Dejneka), Jodłowski (78 Litwiniuk). Juniorzy młodsi Niedźwiadka w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie stracili punktu. – To był trudny mecz, przełomowy moment miał miejsce zaraz po przerwie, kiedy Tomasovia nie wykorzystała rzutu karnego – mówił po spotkaniu Anatol Obuch, trener Niedźwiadka. – Borys Guz sfaulował rywala wychodzącego na czystą pozycję i sędzia wskazał na wapno, a naszemu obrońcy pokazał czerwoną kartkę. Zawodnik gospodarzy z jedenastu metrów trafił jednak w poprzeczkę. Gdyby strzelił gola, byłoby nam trudno się podnieść.Pierwsza połowa była wyrównana. Niedźwiadek zdobył prowadzenie po strzale z 40 metrów Jakuba Jodłowskiego. Błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który wypuścił piłkę z rąk i ta wpadła do siatki. Cztery minuty później pomylił się bramkarz Niedźwiadka Tristan Nazaruk. Zagraną od obrońcy piłkę przepuścił pod nogą i futbolówka wturlała się do siatki. Po zmianie stron Niedźwiadek uważnie bronił się w dziesiątkę i kontratakował. Po jednej z kontr i strzale w słupek piłkę dobijał Jodłowski, ale prosto w bramkarza. Do odbitej futbolówki ruszył Bartosz Dejneka i umieścił ją w siatce. Gospodarze próbowali odrobić straty, jednak ostatnie słowo należało do Niedźwiadka. Jodłowski wygrał indywidualny pojedynek z zawodnikiem Tomasovii, ograł bramkarza i strzelił do pustej bramki. – Wygraliśmy ważny mecz, zwycięstwo cieszy tym bardziej, że osiągnęliśmy je w dziesięciu – stwierdził A. Obuch. – Przed nami wyjazdowe spotkanie z Ładą Biłgoraj, będziemy chcieli zrewanżować się za porażkę u siebie. Naszym celem jest zakończyć rundę jesienną w pierwszej czwórce i awansować do grupy mistrzowskiej. Stać nas to, bo mamy dobrą drużynę.Wyniki pozostałych spotkań 7. kolejki: Łada Biłgoraj – Sygnał Lublin 6:1, Gaudium Zamość – Hetman Zamość 1:0, Lublinianka – Górnik Łęczna 1:7.Tabela1. Łada 7 16 19-82. Tomasovia 7 16 20-103. Górnik 7 13 17-114. NIEDŹWIADEK 7 12 20-105. Sygnał 7 10 16-176. Hetman 7 9 15-97. Gaudium 7 6 10-158. Lublinianka 7 0 7-44(s)