Złoto dla Świtkowskiego, podwójne srebro dla Szynal, a brąz dla Adamczyk

Pięć medali, złoty, trzy srebrne i brązowy zdobyli reprezentanci lubelskich klubów pierwszego i drugiego dnia pływackich mistrzostw Polski rozgrywanych w Szczecinie.
Z wysokiego “C” mistrzostwa rozpoczął Jan Świtkowski ze Skarpy. Lublinianin, pewny już występu w igrzyskach w Rio de Janeiro, zdobył złoty medal w wyścigu na 200 m stylem motylkowym, pokonując dystans w 1:56.93 (wynik lepszy od wymaganego minimum na igrzyska), a także srebro na 400 m stylem zmiennym (4:19,87), przegrywając złoto z Dawidem Szwedzkim ze Śląska Wrocław o 0,11 s.
Dwa raz na drugim stopniu podium stanęła klubowa koleżanka Świtkowskiego, Ludwika Szynal.
Najpierw była druga na 200 m stylem grzbietowym (2:12.28), a następnie na dystansie dwukrotnie krótszym (1:01,70).
Lublinianka dwukrotnie musiała uznać wyższość Alicji Tchórz z Juvenii Kraków, która dłuższym z dystansów wypełniała minimum na igrzyska do Rio de Janeiro (2:10.40, 100 m przepłynęła w 1:01,30).
Brązowy medal na 400 m stylem zmiennym wywalczyła Julia Adamczyk z AZS UMCS Lublin. Wynikiem 4:53,06 pobiła rekord okręgu, a także wypełniła minimum na mistrzostwa Europy juniorek.
Niedzielne finały, do których zakwalifikowali się Szynal (na 50 m grzbietem uzyskała najlepszy czas eliminacji – 29,15) oraz Świtkowski (na 100 m motylkiem osiągnał 2. czas eliminacji 54,00) zakończyły się po zamknięciu tego wydania tygodnika. Mistrzostwa Polski potrwają do dzisiaj (poniedziałek).