„13” nie była szczęśliwa

Trzynasty mecz w Reprezentacji Polskich Pisarzy rozegrał świdniczanin Jacek Kosierb, autor m.in. monografii sekcji piłkarskiej Avii wydanej na jej 60-lecie!


Reprezentacja „ludzi pióra” w Rzeczycy zmierzyła się z Samorządowcami Gminy Międzyrzec Podlaski.
– Mecz nr 13 nie był dla mnie szczęśliwy. Przegraliśmy co prawda minimalnie 1:2, ale to jednak porażka. Do przerwy było bez goli. Po zmianie stron gospodarze oddali ładny strzał z około 16 metrów i nasz golkiper Marcin Janowicz nie miał nic do powiedzenia. Na szczęście bardzo szybko doprowadziliśmy do remisu. Pięknym półwolejem popisał się Marek Grajek, na co dzień historyk literatury – specjalista od epoki romantyzmu. Kiedy wydawało się, że przejmujemy kontrolę nas meczem przydarzył się klops w defensywie. Doszło do nieporozumienia w obronie i praktycznie „z niczego” straciliśmy gola na 1:2. Potem miałem dobrą okazję, aby wpisać się na listę strzelców, ale moje silne uderzenie z 13 metrów odbił bramkarz miejscowych. Na osłodę pozostało nam zwycięstwo w karnych, a tu udało mi się strzelić jedną z bramek. Po moim strzale z jedenastu metrów futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i pewnie wpadła do siatki – powiedział po powrocie z Rzeczycy Jacek Kosierb.
Na pocieszenie reprezentacji pozostało zwycięstwo 4:1 w dodatkowym konkursie rzutów karnych. Tu gole dla pisarzy oprócz Kosierba zdobyli: Jacek Janowicz, Zbigniew Masternak oraz Marek Grajek.