1332 osoby ukończyły Pierwszą Dychę do Maratonu

Z mocnym przytupem Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie rozpoczęła kolejny, piąty biegowy sezon. Niedzielną Pierwszą Dychę do Maratonu ukończyły aż 1332 osoby!
Najszybciej, w 33 minuty i 12 sekund, 10-kilometrowy dystans nad Zalewem Zemborzyckim pokonał Bartosz Ceberak z Lubartowa. Drugie miejsce ze stratą 14 sekund zajął Michał Biały z SKB Kraśnik, a trzecie Paweł Wysocki z Lublina (34:42). Najszybszą z kobiet była Magda Kłoda. Reprezentantka Sklepu Biegacza na pokonanie trasy potrzebowała 39 minut i 59 sekund. 29-latka w klasyfikacji generalnej zajęła 54. miejsca. Druga wśród kobiet była Marta Kloc (41:17). Najlepszy ze świdniczanin, Cezary Bednarz, z czasem 35:41 zajął dziewiąte miejsce. Tuż za nim uplasował się weteran biegów, 54-letni (!) Stanisław Marzec z Nałęczowa (35:50).