159 razy stawali na podium!

Tradycyjnie już na początku wakacji Lubelski Klub Sportów Walki Dan ze Świdnika podsumował sezon startowy. W pikniku, który odbył się w Aktywnym Miasteczku Fun Sport nad Zalewem Zemborzyckim, udział wzięło ponad 80 dzieci i młodzieży ze wszystkich sekcji klubu, a także trenerzy, działacze i rodzice.


Piotr Bernat, główny trener klubu, podsumował jakże udane 12 miesięcy reprezentantów Dana.

– W mijającym sezonie zdobyliśmy aż 74 medale mistrzostw Polski w taekwondo, kickboxingu i tangsoodo, w tym 35 złotych. Puchary Polski w taekwondo i kickboxingu przyniosły nam kolejne 41 krążków. Nasi zawodnicy wystąpili w siedmiu turniejach zagranicznych, stając w nich na podium 44 razy – mówi z dumą szkoleniowiec Dana.

Jak co roku podczas zakończenia sezonu podsumowano także klubowy ranking za mijający sezon i wręczono wyróżnienia dla najlepszych zawodników, którymi okazali się:

* Paweł Wilczopolski – najlepszy zawodnik sezonu w klasyfikacji ogólnej (także wśród młodzików)

* Oliwia Frączyk – najlepsza zawodniczka sezonu w klasyfikacji ogólnej

* Małgorzata Ciesielska – najlepsza zawodniczka w kategorii junior/senior

* Daniel Cur – najlepszy zawodnik w kategorii kadetów

* Maksymilian Szłapa – najlepszy zawodnik w kategorii dzieci.

Dodatkowe wyróżnienie odebrał Daniel Marciszkiewicz za zaangażowanie w działalność na rzecz klubu.

W czterogodzinnej zabawie nie przeszkodził nawet przelotny deszcz i dość niska temperatura. Do dyspozycji uczestników była ściana wspinaczkowa, dmuchańce, strzelnica z wiatrówką i łukami, przejażdżki quadem. Nie zabrakło też grilla i ogniska.

– Choć klub ma przerwę w treningach, to nie wszyscy odpoczywają – mówi Piotr Bernat. – Szóstka zawodników LKSW Dan szykuje się do otwartych mistrzostw świata w taekwondo, które odbędą się w dniach 21-22 lipca w angielskim Birmingham. Na Wyspy Brytyjskie jadą: Paweł Wilczopolski, Oliwia Frączyk, Tomasz Gumienniak, Mateusz Buda, Michał Markowski i Emilia Szalak. Jak zwykle spodziewany jest udział w imprezie około 1800 zawodników. Początek sierpnia to międzynarodowy obóz Fight Camp w Czechach, gdzie w międzynarodowym gronie będą ćwiczyć Adrianna Skowrytko i Mateusz Buda, a ja będę miał okazję poprowadzić kilka treningów. W drugiej połowie sierpnia jedziemy na obóz letni do Zawoi. Do sprawdzonego składu klubów ze Świdnika i Pabianic dołączyła w tym roku trzecia ekipa, KS Knock-Out Team Bełchatów, prowadzony przez Krystiana Gortata III dan. Kalendarz sportowy na początek nowego sezonu też mamy już wypełniony. We wrześniu odbędzie się weekendowe zgrupowanie w Krakowie, prowadzone przez kapitana reprezentacji Wielkiej Brytanii Gordona Fearna. W tym samym miesiącu odbędzie się też turniej Moravia Open w czeskiej Ostrawie. W październiku mamy zaproszenie na turniej do angielskiego Hatfield, a wszystko wskazuje także na to, że po raz drugi będziemy gospodarzami Pucharu Polski w kickboxingu w formule pointfighting – mówi Piotr Bernat.

Już dzisiaj świdnicki klub zaprasza też do zapisów na zajęcia w sezonie 2018/19 – wystarczy wysłać maila pod adres lkswdan@gmail.com lub zadzwonić, tel. 602 351 585 – Chętnie udzielimy wszelkich informacji – kończy trener Bernat.

W klubowym rankingu

Czołowa dziesiątka klubowego rankingu LKSW Dan w sezonie 2017/18 (klasyfikacja ogólna bez podziału na kategorie wiekowe):
1. Paweł Wilczopolski 186
2. Oliwia Frączyk 145
3. Małgorzata Ciesielska 102
4. Mateusz Buda 100
5. Daniel Cur 97
6. Tomasz Gumienniak 92
7. Maksymilian Szłapa 71
8. Kacper Lekan 70
9. Jakub Trześniak 69
10. Jan Hawrysz 60