300 osób w Półmaratonie Chełmskim

Łukasz Więckowski z Warki zwyciężył w 5. Maestrocafe Półmaratonie Chełmskim, który odbył się w niedzielę, 27 maja. W biegu towarzyszącym na dystansie 5 km triumfował Ukrainiec Volodymyr Khomenko.


W niedzielę przed południem z Placu Łuczkowskiego w Chełmie wystartował piąty już Półmaraton Chełmski. Do rywalizacji na dystansie 21 km i 97 metrów stanęło ok. 300 biegaczy. Zwyciężył Łukasz Więckowski z Warki przed Michałem Zdunkiem z Frampola i Łukaszem Nestrowiczem ze Stańkowa.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Kamil Borowski (Chełm Biega, Żółtańce Kolonia), 5. Krystian Jurczyszyn (Tomaszów Lubelski), 6. Mirosław Ożóg (Chełm), 7. Andrzej Makaryczew (Chełm Biega, Chełm), 8. Robert Wróblewski (Lublin), 9. Mariusz Orłowski (Turka), 10. Paweł Makarowski (Warszawa). 15 miejsce zajął Marek Antończak z Krasnystaw Biega, 21 Krzysztof Żołnacz z Chełma, 24 Krystian Łatka z Pokrówki, a 25 Adrian Buchman z Włodawy. Wśród pań triumfowała Ewa Furmanik z Chełm Biega (Świerże, 32 w kat. open), druga była Marta Sawosz z Włodawy (45 w open), trzecia Izabela Malinowska z Chełmca (75 w open), czwarta Dorota Bachmann z Wytyczna (90 w open), a piąta Klaudia Kłopotek z Gdyni (99 w open). Równocześnie z Półmaratonem odbył się bieg towarzyszący na dystansie 5 km zakończony nad zalewem w Żółtańcach. Tu triumfował Volodymyr Khomenko z Kovla, drugi był Michał Borowiec ze Świdnika, trzeci Krystian Kierepka ze Świdnika, a kolejne miejsca zajęli: 4. Daniel Mazurek (Siennica Różana), 5. Mariusz Łobaczuk z Chełma, 6. Tomasz Janowski z Łęcznej, 7. Radosław Echta z Chełma, 8. Jarek Sosnowski z Lublina, 9. Paweł Sokół z Lublina, 10. Jakub Kotarski z Chełma. Wśród pań zwyciężyła Karolina Kusiak z Rejowca (16 w kat. open) przed Haliną Zduńczuk z Rejowca Fabrycznego (21 w open) i Dorotą Popielnicką z Rejowca (24 w open). Czwarta była Marlena Wawruszak z Rejowca (25), a piąta Anna Zarczuk z Chełma (26). Imprezę zorganizowali: Chełmskie Towarzystwo Inicjatyw Społecznych, Chełm Biega, Chełmska Grupa Rowerowa i Sportowy Wolontariat Dziecięcy Cemex ZSO nr 1 w Chełmie. (kg, fot. Karol Garbacz)