40-lecie i Gala Piłkarska

W bieżącym roku mija 40 lat od utworzenia Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Z tej okazji w Chełmskim Domu Kultury, 2 grudnia, odbędzie się Wielka Gala Jubileuszowa, na której zasłużeni piłkarscy działacze, trenerzy, piłkarze i osoby wspierające piłkę nożną otrzymają wyróżnienia oraz odznaczenia przyznane przez Lubelski Związek Piłki Nożnej i Polski Związek Piłki Nożnej.
W Jubileuszowej Gali weźmie udział około 500 osób – tyle może pomieścić sala widowiskowa Chełmskiego Domu Kultury. Impreza odbędzie się w piątek 2 grudnia. Nie zabraknie na niej wiele znamienitych gości. Zarząd ChOZPN czyni starania, by w imprezie udział wzięli przedstawiciele nowych już władz PZPN (28 bm. są wybory) oraz znani byli reprezentanci Polski. Z okazji 40-lecia Chełmski Okręgowy Związek Piłki Nożnej pracuje nad wydawnictwem, w którym znajdzie się miejsce dla wszystkich klubów zrzeszonych w związku, ligowe tabele od sezonu 1975/1976 oraz trochę ciekawostek.

To nie będzie jedyna w tym roku uroczystość, zorganizowana przez ChOZPN. Dokładnie tydzień później, 9 grudnia, w Krasnostawskim Domu Kultury, odbędzie się VI Gala Piłkarska, podczas której zostaną nagrodzeni najlepsi zawodnicy klasy „A”, ligi okręgowej, czwartej ligi, a także lig wojewódzkich, trenerzy i wyróżniający się działacze oraz hojni sponsorzy i samorządowcy. Więcej o obu Galach napiszemy w kolejnych wydaniach Nowego Tygodnia, który jest patronem medialnym obu wydarzeń. (red)