5 zawodów, które dają możliwość pracy zdalnej

Myślisz o konieczności podjęcia pracy i aż ci słabo, kiedy pomyślisz o ciasnym biurze, w którym będziesz spędzać osiem godzin? Być może praca zdalna jest dla ciebie idealna. Możesz ja wykonywać z dowolnego zakątka świata i potrzebny ci tylko stały dostęp do Internetu. Pomyśl, w jakiej branży się odnajdziesz.

Copywriter

Do wykonywania tego zawodu potrzebna ci umiejętność sprawnego posługiwania się językiem. Praca polega na pisaniu tekstów, zgodnie z wytycznymi SEO. Z czasem można się rozwinąć i działać w sposób bardziej kreatywny, jako twórca haseł reklamowych, scenariuszy filmów promocyjnych czy tekstów sprzedażowych.

Grafik

Tu z kolei przydadzą się zdolności artystyczne, wyczuwanie kolorów i zmysł estetyczny. Praca wymaga posługiwanie się konkretnymi programami specjalistycznymi i polega na obróbce zdjęć, tworzeniu wizualizacji, banerów, ulotek, okładek książek czy czasopism. Oferty pracy dla grafików zawsze znajdą się w agencjach reklamowych, mediach czy wydawnictwach.

Księgowa

Na Pracuj.pl jest mnóstwo propozycji pracy adresowanych do księgowych. Prowadzenie ksiąg rachunkowych spokojnie może odbywać się z domu, tyle że ten zawód wymaga już specjalistycznej wiedzy popartej odpowiednim wykształceniem.

Handlowiec

Rolą przedstawiciela handlowego jest pozyskanie nowych klientów. Praca może wymagać kontaktu osobistego, ale w niektórych branżach równie dobrze można ja wykonywać wyłącznie telefonicznie. Jeśli interesuje cię handel, dobrze przeanalizowałeś rynek i wiesz, że jest na nim nisza na twój towar, nie ma nic prostszego od założenia własnego sklepu internetowego.

Tłumacz

Jeśli znasz płynnie język obcy, a jeszcze lepiej kilka języków spokojnie możesz pracować jako tłumacz. Zdalnie możesz tłumaczyć dokumenty, artykuły i książki. Bardzo popularne są oferty pracy przy tłumaczeniu dokumentacji technicznych. Łatwiej także jest tym, którzy biegle posługują się nietypowym językiem: chińskim czy arabskim.

Artykuł sponsorowany