6. Splat!FilmFest 2020 w formule online

W Lublinie trwa właśnie Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival (1 – 14 grudnia). Jeden z najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie przenosi się tym razem do internetu. Dla kinomanów to niecodzienna okazja, by zobaczyć ponad 50 świetnych i często trudno dostępnych w Polsce filmów – i to bez wychodzenia z domu.

Splat!FilmFest – festiwal niepokorny i wybitny

Festiwal Splat!FilmFest odbywa się w Lublinie od 2015 r., a od 2018 r. równolegle w Warszawie. Rok 2020 r. przynosi kolejne zmiany, gdyż impreza filmowa z oczywistych przyczyn musiała przenieść się do rzeczywistości wirtualnej. Wydarzenie jest wyjątkowe – to największy w naszym kraju festiwal kina gatunkowego, fantastyki, nowego kina grozy oraz kina arthousowego. W programie imprezy znajdziemy przede wszystkim premiery najlepszych filmów kina gatunkowego z całego świata, w tym horrory, thrillery, czarne komedie, mroczne dramaty, filmy science fiction, fantasy i inne. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów zobaczymy filmy, które są „mroczne, szalone, dzikie i piękne”.

Na dodatkową zachętę warto podkreślić, że festiwal zapoczątkowany w Lublinie to w ocenie magazynu filmowego Movie Maker Magazine z USA jeden z 25 najlepszych festiwali kina gatunkowego świata (ranking „25 Bloody Best Genre Fest of 2020”). Splat!FilmFest jest ponadto członkiem prestiżowej organizacji filmowej The Méliès International Festivals Federation (wcześniej European Fantastic Film Festivals Federation).

Co wydarzy się na Splat!FilmFest 2020?

W programie wydarzenia znajdują się filmy, które miały premierę w 2020 r., takie jak m.in. Kolacja po amerykańsku (reż. Adam Carter Rehmeier), Teddy (reż. Ludovic Boukherma, Zoran Boukherma), Possessor (reż. Brandon Cronenberg), Vhyes (reż. Jack Henry Robbins), Szept i mrok (reż. Bryan Bertino), Gonitwa (reż. Emre Akay) czy Lapsis (reż. Noah Hutton). Pełny program festiwalu znajduje się tu.

Podczas Festiwal Splat!FilmFest w Lublinie przyznane zostaną także nagrody dla najlepszych festiwalowych filmów. Eksperci z branży filmowej, kulturalnej i rozrywkowej zadecydują, do kogo trafią nagrody w kategoriach: dla najciekawszego bohatera filmowego (nagroda Papaya.Rocks) i najciekawszej filmowej bohaterki (nagroda Final Girl) oraz w ramach konkursu filmów krótkometrażowych Méliès D’argent. Swoje preferencje będą mogli też wyrazić sami widzowie, gdyż będą oni mieli okazję głosować, komu należy przyznać Nagrody Publiczności i to w kilku konkursach. Wśród osób uczestniczących w głosowaniu rozlosowane zostaną specjalne nagrody.

Bilety na pojedyncze seanse kosztują 12 zł, a cena karnetu uprawniającego do obejrzenia wszystkich festiwalowych filmów wynosi 100 zł. Strona VOD festiwalu znajduje się pod adresem: vod.splatfilmfest.com.

Festiwal organizuje Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Nowa Aleksandria. Projekt realizowany jest przy wsparciu Miasta Lublin. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa, jest także dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here