7 filmów na HBO, które warto obejrzeć całą rodziną

Szukasz formy rozrywki dla całej rodziny, która pozwoli wspólnie się spotkać i ciekawe spędzić czas? Zaproponuj więc pozostałym domownikom obejrzenie filmów familijnych. Wystarczy dostęp do internetu i HBO – czeka na Was mnóstwo ciekawych produkcji!

Dlaczego warto oglądać filmy rodzinne?

Tego typu produkcje filmowe pozwalają rodzinie zbliżyć się do siebie. Stanowią inspirację do podjęcia z dziećmi rozmów na ważne tematy, dotyczące np. miłości, przyjaźni, uczciwości, szczerości, tolerancji czy bezinteresowności. Ukazują typowe troski i niepokoje młodego człowieka, a także sposoby przezwyciężania trudności. Mogą być to zarówno filmy animowane, jak i realnymi aktorów. Poniżej przedstawiamy warte obejrzenia tytuły dla całej rodziny, idealne na długie zimowe wieczory.

„O psie, który wrócił do domu”

Film ten opowiada o fascynujących przygodach Belli, psiny rozdzielonej ze swoim właścicielem Lucasem. Urokliwe zwierzę nie jest w stanie pogodzić się z rozłąką, w związku z czym udaje się w podróż powrotną. Musi w tym celu pokonać 400 mil i zmierzyć się z licznymi przeszkodami. Ta produkcja filmowa ukazuje siłę bezwarunkowej przyjaźni pomiędzy psem a człowiekiem. Uczy zarazem wytrwałości i troski o innych.

„Król lew”

Kto z dorosłych nie zna dziś „Króla lwa”? To wzruszająca i animowana opowieść o losach małego lwiątka Simby, pierworodnego syna Mufasy, króla Lwiej Krainy. Simba miał przejąć po nim władzę, lecz na skutek fałszywego oskarżenia swojego stryja zostaje wygnany. Z czasem postanawia odzyskać utracony przywilej, lecz aby było to możliwe, musi przejść trudną drogę ku dorosłości – nabrać siły oraz odwagi. Film opowiada o głębokich więzach przyjaźni, lojalności oraz sile rodzinnych więzi. Zdecydowanie warto zapoznać z nim najmłodsze pokolenie!

„Pierwsza randka Riley”

Dwunastoletnia Riley otrzymuje zaproszenie od chłopaka Jordana na pierwszą w swoim życiu randkę. Sytuacja ta niepokoi nie tylko młodą dziewczynę, lecz przede wszystkim jej rodziców. Obawiają się, czy na pewno córce nie zagraża niebezpieczeństwo, a obecność Jordana wprawia ich w zakłopotanie. Film pomaga rodzicom spojrzeć z dystansem na nową sytuację w życiu rodziny i pogodzić z nieuchronnym wkraczaniem dziecka w dorosłość.

„Daphne i Velma”

Film ukazujący silną więź pomiędzy dwiema przyjaciółkami, które rozpoczynają naukę w renomowanym liceum. Nie spodziewają się jednak tego, że wkrótce na terenie szkoły zaczną dziać się dziwne zjawiska. Najlepsi uczniowie znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Strach ogarnia wszystkich oprócz głównych bohaterek, które postanawiają rozwiązać zagadkę. Film powstał na podstawie uwielbianego serialu animowanego „Scooby Doo”.

„Aleksander – okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień”

Nastoletni chłopiec zdaje się mieć ogromnego pecha. Co chwilę wpada w kłopotliwe sytuacje. Próbuje podzielić się swoimi przeżyciami z rodziną, jednak nikt nie jest w stanie go zrozumieć. Do czasu, kiedy również jego rodzicom i rodzeństwu zaczynają przydarzać się straszne sytuacje. Czy będą w stanie wspólnie stawić im czoła? Potężna dawka śmiechu gwarantowana!

„Mój przyjaciel delfin”

Historia oparta na faktach, która zdarzyła się na Florydzie. Opowiada o przyjaźni pomiędzy samicą delfina Winter a introwertycznym chłopcem o imieniu Sawyer. Sawyer wspólnie ze swoją rodziną pomaga zwierzęciu, które wpadło w pułapkę na kraby i utraciło płetwę. Winter wraca do sił w morskim akwarium, a dzięki protezie płetwy znowu może pływać.

„Amerykańska dziewczynka”

Główną bohaterką filmu jest Chrissa, dziewczyna w wieku 11 lat. Przeprowadza się wraz ze swoją rodziną do nowego miasta, co wiąże się również ze zmianą szkoły. Nastolatka nie może odnaleźć się w nowym miejscu, a rówieśnicy na każdym kroku jej dokuczają. Chrissa jednak się nie poddaje i nie zamierza narzekać. Wierzy, że wkrótce przezwycięży problemy i pozna nowych przyjaciół.

Wszystkie przedstawione filmy można obejrzeć na platformie internetowej HBO GO. Dostęp do serwisu jest bezpłatny w ramach oferty stacjonarnego internetu Netii.

Artykuł sponsorowany