8 najlepszych książek o wampirach

Szukasz czegoś mrocznego, przerażającego i hipnotyzującego? W naszym rankingu zebraliśmy najlepsze książki o wampirach. Jeśli kochasz te klimaty nie możesz pominąć ani jednej książki z poniższej listy!

Książki o wampirach zawsze mają wyjątkową atmosferę i kryją swojego rodzaju tajemnicę. Najczęściej postacie wampirów pojawiają się oczywiście w horrorach i thrillerach, ale są też głębsze, wręcz psychologiczne historie, w których postać ta nabiera innego znaczenia, przedstawiana jest nie jako potwór, ale stworzenie posiadające uczucia. Niezwykle interesujące jest obserwowanie, jak obraz wampira zmieniał się i ewoluował w światowej literaturze.

W poniższym zestawieniu znajdziecie 8 najciekawszych książek z wampirami w roli głównej, a wśród nich:

  • Horrory,
  • Thrillery,
  • Romanse,
  • Powieści psychologiczne.

Zaczynamy!

Stephenie Meyer, „Zmierzch”

Tej powieści nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu, co więcej, musiała ona znaleźć się na pierwszym miejscu. Saga o wampirach stworzona przez Stephenie Meyer podbiła serca tysięcy nastolatków i niepoprawnych romantyków. Historia miłosna prostej dziewczyny i niezwykle czarującego wampira przerodziła się w całą serię książek i niezwykle lukratywną serię filmową. Oczywiście tak popularna historia zdobyła nie tylko miliony fanów, ale równie sporo hejterów. Pozycja idealna dla osób, które lubię słodkie jak lukier historie miłosne. Książkę znajdziecie pod linkiem: https://litres.pl/stephenie-meyer-1756865/zmierzch-46019254/.

Patricia Briggs, „Czas ciszy”

Zaatakowana i uprowadzona na swoim terytorium, Mercy znajduje się w szponach najpotężniejszego na świecie wampira, który chce posłużyć się nią jako bronią przeciwko wilkołakowi alfa Adamowi i władcy wampirów z Tri-City. W postaci kojota Mercy ucieka – tylko po to, by znaleźć się bez pieniędzy, bez ubrania i samotnie w sercu Europy. Nie mogąc skontaktować się z Adamem i resztą stada, Mercy musi sama znaleźć sojuszników i pokonać wrogów. Najpierw jednak musi rozpoznać, kto jest kim.

Mariusz Walczak, „Czwarta pieczęć”

Paul Canterbury nie jest przeciętnym człowiekiem. Jest płatnym mordercą. Znany z bycia outsiderem, przyjmuje zlecenia na zabicie różnych istot. Tym razem, ma udać się do zamkniętego muzeum, aby za niemałe pieniądze unicestwić wampira. Nie wie jednak, że wampir ten nie należy do zwykłych krwiopijców — jest jednym z pierwszych, a zanim stanie z nim w szranki, musi zabić jego wilkołaka, Anubisa.

Anne Bishop, „Jezioro Ciszy. Inni”

Prawa ludzkie nie obowiązują na terytorium kontrolowanym przez wampiry. To fakt, o którym ludzie nigdy, przenigdy nie powinni zapomnieć… Po rozwodzie Vicki DeVine przejęła rustykalny kurort w pobliżu Lake Silence, w mieście, które nie jest kontrolowane przez ludzi. Miejsca takie jak Sprężynowo nie są oddzielone od terenów Innych — dominujących drapieżników, które rządzą większością lądu i wszystkimi akwenami na świecie. A kiedy nie ma granic, nigdy nie wiadomo, co cię obserwuje.

Katarzyna Puzyńska, „Utopce”

Piąta część bardzo poczytnego cyklu kryminalnego. W Lipowie dochodzi do kolejnej zbrodni, lecz tym razem głównym podejrzanym jest wampir. Wszystko na to wskazuje: ślady, zeznania oraz to, że nad tytułowymi Utopcami unosi się aura tajemniczości. Mieszkańcy są nieufni, skrywają więcej niż z początku można by było przypuszczać, a śledztwo wyjawia coraz to nowsze wątki. Czy policjantom uda im się odkryć tożsamość mordercy? A może tylko rozwścieczą wampira i nic nie będzie już w stanie powstrzymać nadchodzącego zła?

Mats Strandberg, „Przeklęty prom”

Kiedy wampiry wejdą na pokład statku nie może się to dobrze skończyć dla nikogo. Mats Strindberg zaserwował czytelnikom pełnokrwisty, od początku do końca trzymający w napięciu horror. Prom „Baltic Charisma”, który wyrusza ze Szwecji do Finlandii zabiera ze sobą na pokład pasażerów na gapę. Zaczynają ginąć ludzie, zaczyna lać się krew. W środku nocy, na środku Morza Bałtyckiego, nie ma dokąd uciec. Nie da się nawiązać połączenia z lądem. Co się dzieje?

Rainbow Rowell, „Zbłąkany syn”

Tym razem literatura młodzieżowa. Simon Snow zrobił wszystko, co powinien. Pokonał złoczyńcę. Wygrał wojnę. Nawet się zakochał. Teraz czas na dobrą część, prawda? Powinien żyć długo i szczęśliwie…Niestety Simon ciągle czuje, że czegoś mu brakuje. Nie ma na nic ochoty, nie chce mu się nawet wstać z kanapy. Na szczęście nie wokół siebie ludzi, na których zawsze może liczyć. Również tym razem go nie zawiedli, nie pozwolili popaść w jeszcze większą apatię. Wspólnie wybierają się w podróż do Ameryki, po przygodę, a także, by odwiedzić starą znajomą. Jak zakończy się ta podróż?

Stephen King, „Mroczna Wieża”

Ostatnia część najgłośniejszego cyklu powieściowego Stephena Kinga. Co czuje człowiek, który ociera się o śmierć? Kiedy staje z nią twarzą w twarz, tuż na skraju ciemności, przy krawędzi przepaści? Tym razem towarzysząc mistrzowie horrorów śledzimy potyczkę ojca Callahana, Jake’a i Eja z siłami Karmazynowego Króla. Razem z Susannah przeżywamy narodziny dziecka. Genialne zakończenie cyklu i obowiązkowa pozycja dla fanów twórczości Stephena Kinga!

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here