Agata i Kasia w blasku złota

Agata Kańczukowska z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, która w kategorii młodzieżowej zdobyła złoto w kata indywidualnym! oraz brąz w kumite.

Lublin pozostaje wciąż silnym ośrodkiem karate w kraju. Potwierdzają to chociażby ostatnie wyniki mistrzostw Polski. W Opolu reprezentanci Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego zdobyli osiem medali, w tym dwa złote!


Najlepiej z lubelskiej ekipy spisała się Agata Kańczukowska, która w kategorii młodzieżowej zdobyła złoto w kata indywidualnym oraz brąz w kumite. Lublinianka w kata wyprzedziła na podium Paulinę Świercz z Sokoła Aleksandrów Łódzki oraz Monikę Soczewkę (Płocka AT) i Małgorzatę Kipczak (Rzeszowski KK Chikara). W kumite z kolei musiała uznać wyższość Kipczak i Soczewki.

Złoty medal w fuku-go w kategorii młodzieżowej wywalczyła Katarzyna Goch, pozostawiając w pobitym polu Świercz, Skoczewkę i Kipczak. Pozostałe medale dla LKKT zdobyli: wśród juniorów Paulina Tutka – srebro w fuku-go i brąz en-bu w parze z Aleksandrem Bujnowskim; drużyna – Mikołaj Ciosek i Michał Pyszniak (z Cezarym Osiełem z Janowa Lubelskiego) w kata drużynowym oraz w kumite (z Osiełemi Arturem Łojem z Tomaszowa Lubelskiego) – brązowe krążki.

Wśród juniorów młodszych trzeci w kata był Jakub Malec z LKKT.