A’la casting – koncert musicalowy na bis!

Jest to powtórka koncertu podsumowującego rok pracy Chełmskiej Akademii Musicalowej. Będzie lirycznie i zabawnie. Trochę z dystansem i czasem poważnie. Uczestnicy zajęć Akademii zabiorą widzów w muzyczną podróż – opowiadając tańcem, wzruszając śpiewem i bawiąc teatrem. Jedno jest pewne, 16 października, o godz. 16 na scenie Chełmskiego Domu Kultury każdy znajdzie coś dla siebie. W programie piosenki z musicali, filmów i przeboje muzyki rozrywkowej okraszone tańcem i grą aktorską. Bilety na koncert musicalowy w cenie 10 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
Uwaga! Przedstawiamy wyniki naszego konkursu. Podwójną wejściówkę na koncert musicalowy A’la casting, (16 października) w ChDK wygrywają: Seweryn Szarpak i Iwona Michalska. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do redakcji po odbiór biletów!

Wichry namiętności w Klubie Dobrego Filmu ChBP

Coraz dłuższe i zimniejsze październikowe wieczory Klub Dobrego Filmu ChBP postanowił ogrzać filmami o miłości. – Najbliższy seans to historia Adeline, czyli miłość wbrew upływowi czasu. A w kolejnych tygodniach pokażemy klasyczny romans Meryl Streep i Roberta Redforda w Afryce oraz miłość silniejszą od śmierci w filmie z Meg Ryan i Nicolasem Cage’m w rolach głównych – zapowiadają organizatorzy. Na seanse zapraszają w każdą środę października o godz. 18, do sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny!

Maciej Maleńczuk – Solo

Już niebawem Maciej Maleńczuk, artysta – jak powszechnie wiadomo – nieobliczalny, zabierze swoich chełmskich fanów w podróż do korzeni: mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa. O autentyczności przekazu Maleńczuka zawsze stanowiła bezkompromisowość. Nie inaczej będzie i tym razem: przepływu szczerych emocji między wykonawcą i słuchaczami nie zmącą żadne pochodzące z obcych źródeł dźwięki, a całą istotę bezpośredniego obcowania zapowiadają słowa, jakie artysta kieruje do swojej publiczności: „Stęsknionych za barwą mojego głosu, doceniających piękno i siłę moich tekstów, i dobrej muzyki zapraszam na koncerty solowe firmowane tytułem – Pan Maleńczuk”. Koncert odbędzie się w Chełmskim Domu Kultury już w piątek, 21 października, o godz. 19. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Irena Santor „Punkt Widzenia” – Recital

To niekwestionowana pierwsza dama polskiej piosenki. Nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami, jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Zarówno te hity, jak i piosenki z najnowszej płyty „Punkt widzenia” Irena Santor zaśpiewa już 22 października o godz. 18 w Chełmskim Domu Kultury. Obok niej na scenie zobaczymy Mariusza Dubrawskiego (fortepian), Wojciecha Rucińskiego (kontrabas) i Grzegorza Poliszaka (perkusja). Bilety w cenie 80 i 90 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Pejzaż w malarstwie Zbigniewa Abraszka

Zbigniew Abraszek na co dzień mieszka w Gorzowie Wielkopolskim, ale pochodzi z miejscowości Krupiec (gm. Krasnystaw) i rodzinnie oraz sentymentalnie związany jest z Chełmem. Spod jego pędzla wyszło ponad 2 tysiące prac, które znalazły nabywców zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. A teraz będzie okazja, aby dwanaście z nich obejrzeć na wystawie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie. Ekspozycję będzie można oglądać do 21 października w godzinach pracy placówki. (opr. mg)

W:skali – Wystawa modelarstwa lotniczego i szkutniczego

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie zaprasza na otwarcie wystawy modelarstwa lotniczego i szkutniczego, które odbędzie się 14 października o godz. 17 w „Galerii na Górce” MDK (ul. Pocztowa 41). Niezwykłe prace zaprezentują pracownie modelarskie: Klub Modelarski „Dedal i Ikar” – MDK Chełm, Klub Modelarski „Falcon” z Sawina, Kółko Modelarskie „Śmigiełko” z Rudy Huty i niezrzeszeni pasjonaci modelarstwa. Wystawa oglądać będzie można do 10 listopada w godz. 8 – 20.

Grażyna Łobaszewska i Chadek Big Band – Zaduszki Jazzowe

Tegoroczne Zaduszki Jazzowe, które wystartują 29 października o godz. 18, zapowiadają się naprawdę niesamowicie. Gościem Chełmskiego Domu Kultury będzie Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek i kompozytorek. Na scenie będzie jej towarzyszył Chadek Big Band pod dyrekcją Zbigniewa Jakubka, zespół złożony z muzyków zaprzyjaźnionych z ChDK. W programie koncertu znajdą się największe przeboje artystki oraz standardy jazzowe. – Po koncercie zapraszamy na tradycyjne jam session do kawiarni artystycznej DeCaffencja – mówią organizatorzy.

Bilety zarówno na koncert w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kutlury (40 zł), a także na koncert w DeCaffencji (50 zł) do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl. Rezerwacja stolików na jam session pod nr tel. 82 563 00 81.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne wejściówki na koncert Grażyny Łobaszewskiej w ChDK. Wyniki losowania podamy 24 października.

Repertuar kina Zorza

10 października: godz. 14 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 16 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 18 – Siedmiu wspaniałych, godz. 20.30 – Ostatnia rodzina
11 października: godz. 14 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 16 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 18 – Siedmiu wspaniałych, godz. 20,30 – Ostatnia rodzina
12 października: godz. 14:00 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 16 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 18 – Siedmiu wspaniałych, godz. 20.30 – Ostatnia rodzina
13 października: godz. 14 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 16 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 18 – Ostatnia rodzina, godz. 20.30 – Siedmiu wspaniałych
14 października: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 16 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 18 – Wołyń, godz. 21 – Plan Maggie
15 października: godz. 12 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 14 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 16 – Julieta, godz. 18.30 – Plan Maggie, godz. 20.30 – Wołyń
16 października: godz. 12 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 14 – Wołyń, godz. 17 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 19 – Julieta, godz. 21 – Plan Maggie, godz. 18 – Nie oddychaj, godz. 20 – Żywioł. Deepwater Horizon

Repertuar kina ChDK

10 października: godz. 15 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 17 – Wołyń, godz. 20 – Wołyń
11 października: godz. 15 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 17 – Wołyń, godz. 20 – Wołyń
12 października: godz. 15 – Sekretne życie zwierzaków domowych 3D dubbing, godz. 17 – Wołyń, godz. 20 – Wołyń
13 października: godz. 15 – Sekretne życie zwierzaków domowych 2D dubbing, godz. 17 – Wołyń, godz. 20 – Wołyń
16 października: godz. 18 – Nie oddychaj, godz. 20 – Żywioł. Deepwater Horizon

Szymon Hołownia – spotkanie autorskie w ChDK

We wtorek, 11 października, o godz. 19 Chełmski Dom Kultury odwiedzi Szymon Hołownia, autor m.in. książek: „Jak robić dobrze”, „Hollyfood”, „Wszystko w porządku” czy „Niebo dla średniozaawansowanych”. Dziennikarz i publicysta, współpracuje z telewizją TVN. Felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „W drodze”. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press oraz laureat Dziennikarskiej Nagrody Ślad. Założyciel Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, finansujących dziesięć placówek w sześciu krajach Afryki, w tym dom dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie, wiejski szpital w Kongo i ośrodek dla trędowatych w Togo. Bilety na spotkanie autorskie w cenie 10 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek.

Alternatywna Scena Chadeku – Daria Zawiałow

Chełmski Dom Kultury zaprasza na kolejny koncert w ramach najnowszego projektu – Alternatywna Scena już w piątek (14 października), o godz. 19. Tym razem będzie to muzyczne spotkanie z Darią Zawiałow, nieskrępowaną, młodą artystką z duszą buntowniczki. Daria sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Dokładnie wie, w jakim kierunku muzycznym chce zmierzać. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak PJ Harvey, Radiohead, Warpaint czy Florence and The Machine. Podczas 53. Opolskiego Konkursu Polskiej Piosenki artystka bezbłędnie wykonała swój najnowszy singiel „Malinowy chruśniak”, zgarniając po kolei: nagrodę Polskiego Radia, Opolską Karolinkę, a także nagrodę stowarzyszenia SAWP. Bilety na jej koncert w cenie 30 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
Uwaga! Przedstawiamy wyniki naszego konkursu. Podwójną wejściówkę na koncert Darii Zawiałow (14 października) w ChDK wygrywają: Magdalena Papiernik i Krystyna Makarewicz. Gratulujemy i zapraszamy do redakcji po bilety!

Hey w ChDK

„To pierwszy taki rok, gdy samotność znużyła mnie. To pierwszy taki rok, gdy przez fosę rzuciłam most” – śpiewa Katarzyna Nosowska w utworze zatytułowanym „2015”. I chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy, bo nowa płyta Hey, która powstawała w minionym roku, wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała nam w ciągu ostatniej dekady. Na „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” i szczególnie „Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan” składały się głównie spokojne, kontemplacyjne piosenki o misternie skonstruowanej formie. To był czas medytacji, a teraz nastąpił czas działania – mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny, których nie sposób z Katarzyną nie śpiewać. A okazja ku temu będzie już w sobotę (15 października) o godz. 19. Wtedy bowiem zespoł Hey wystąpi w Chełmskim Domu Kultury. Bilety na koncert w cenie 60 i 70 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.