Aleksandra Rosiak MVP meczu z Islandią!

Zawodniczki MKS Perła, reprezentantki Polski, uczestniczące w turnieju w Gdańsku (od lewej): Aleksandra Rosiak, Aneta Łabuda, Joanna Szarawaga i Weronika Gawlik

Od piątku do niedzieli reprezentacja Polski oraz kadra B w piłce ręcznej kobiet brały udział w Gdańsku, w międzynarodowym turnieju Baltic Handball Cup. W obu biało-czerwonych zespołach nie zabrakło zawodniczek MKS Perła!


W reprezentacji A w wygranych spotkaniach z Islandią 21:19 (11:11) oraz Słowacją 29:23 (15:12) zagrały: w bramce Weronika Gawlik, a w polu Aleksandra Rosiak, uznana MVP w polskiej drużynie w meczu z Islandią, zdobywczyni 3 goli (zaliczyła także 2 trafienia przeciwko Słowaczkom), Joanna Szarawaga, która w każdym ze spotkań zdobywała po golu oraz Aneta Łabuda.

W drużynie B, która uległa Hiszpanii 22:27 (10:15) oraz pokonała Finlandię 27:18 (12:8), wystąpiły Patrycja Królikowska (2 + 3) oraz Dagmara Nocuń (1 z Hiszpanią).

Niedzielne mecze naszych zespołów zakończyły się już po zamknięciu tego wydania. Turniej Baltic Handball Cup był dla polskich szczypiornistek jednym z etapów przygotowań do dwumeczu o MŚ 2019 z Serbią. BAS