All Promote Futsal Team Lublin awansował do I ligi!

Zawodnicy All Promote Futsal Team Lublin pozują po środowym meczu z BSF Bochnia do pamiątkowego zdjęcia m.in. z prezesem LZPN Zbigniewem Bartnikiem, koordynatorem rozgrywek futsalu w okręgu lubelskim Jackiem Kosierbem, prezesem firmy All Promote Przenośne Nośniki Reklamowe, sponsorem tytularnym drużyny Marcinem Czubakiem oraz Marcinem Goździołko z IBRA, sponsorem technicznym zespołu

W przyszłym sezonie Lublin będzie miał aż dwa zespoły na zapleczu futsalowej ekstraklasy! W środę do AZS UMCS dołączył All Promote Futsal Team, który wygrał pierwszoligowe baraże. Po zwycięstwie w pierwszym, wyjazdowym meczu z KS Zaczernie 8:0 w drugim spotkaniu przed własną publicznością pokonał faworyzowany BSF Bochnia 4:2!

All Promote Futsal Team w imponującym stylu wygrał najpierw II ligę, organizowaną przez Lubelski Związek Piłki Nożnej, a następnie baraże. Trzeba jednak przyznać, że o ile pierwszy mecz o awans do I ligi z KS Zaczernie był przysłowiowym spacerkiem, o tyle w drugim, z BSF Bochnia, lublinianie musieli się sporo natrudzić, by po końcowym gwizdku cieszyć się z awansu. Decydujące o nim spotkanie było niezwykle emocjonujące i choć mecz świetnie rozpoczęli lublinianie, bo po niespełna czterech minutach wygrywali już 3:0, to jego losy ważyły się niemal do samego końca.

Zespół BSF rzucił się po przerwie od odrabiania strat i w 32. minucie zbliżył się do gospodarzy na jedno trafienie. Goście dalej atakowali i byli bardzo bliscy wyrównania. Na drodze stanął im jednak świetnie spisujący się w lubelskiej bramce Marcin Zapał. Trzeba przyznać, że golkiperowi All Promote dopisywało także szczęście, gdyż piłka kilkakrotnie po strzałach zawodników BSF odbijała się od słupków czy też poprzeczki!

Ostatecznie lublinianie wygrali 4:2 i po końcowym gwizdku sędziego mogli odtańczyć na parkiecie hali Politechniki Lubelskiej, gdzie w środowy wieczór rozgrywane było spotkanie, taniec radości.

– Drużyna w swoim pierwszym oficjalnym roku istnienia dokonała rzeczy, można by powiedzieć, dla wielu niemożliwej. Jednak ani ja, ani zawodnicy nigdy nie wątpiliśmy w siłę i umiejętności – mówi o sukcesie drużyny All Promote Futsal Team Artur Banasik, jej kierownik.

– Nawet pomimo wielu kontuzji, jakie trapiły naszych zawodników udało się nam osiągnąć rzecz wspaniałą. Oprócz wygranych w barażach zbudowaliśmy, mam nadzieję, drużynę, zespół. Dla mnie, tworząc ten team, było i jest najważniejsze to, aby to był zespół z wieloma indywidualnymi umiejętnościami, a nie zlepek indywidualności.

Ta fantastyczna przygoda i wyniki dały mi tak naprawdę przez ostatnie kilka miesięcy o wiele więcej niż tylko emocje sportowe i satysfakcję. Podczas tego wspaniałego 6-miesięcznego okresu odczułem również na własnej skórze, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, że pieniądze to nie wszystko, i że dla tych ludzi warto było zarywać noce nawet kosztem swojego zdrowia i na koniec kłócić się w centrali PZPN, broniąc swoich racji.

Jestem po prostu dumny z drużyny i mam nadzieję, że ja ich też nie zawiodłem na żadnym z etapów tej wspaniałej przygody. Cieszę się, że tę przygodę przeżywamy razem z Marcinem Czubakiem, prezesem All Promote Przenośne Nośniki Reklamowe, który wyszedł z inicjatywą stworzenia drużyny i zaangażował się w organizacje zespołu, który osiągnął wielki sukces – kończy Artur Banasik.

BAS

All Promote Futsal Team Lublin – BSF Bochnia 4:2 (3:0)

All Promote Futsal Team Lublin: Marcin Zapał, Jacek Paździor, Piotr Wójtowicz, Tomasz Wnuk (kapitan), Dawid Ptaszyński oraz Rafał Al-Swaiti, Jakub Bednara, Paweł Bielak, Piotr Baran, Mateusz Kłyk, Bartosz Nogas.Kierownik drużyny: Artur Banasik.

Bramki: 1:0 Bielak (podanie z autu od Bednary) 50 sekunda!, 2:0 Bednara 3, 3:0 Paździor 4, 3:1 Bukowiec 29, 3:2 Rynduch 34, 4:2 Piotr Baran 40.

Zespół z Lublina w II lidze oraz barażach reprezentowali także: Grzegorz Góral, Rafał Krupski, Tomek Sekrecki oraz Łukasz i Erwin Sobiech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here