Ania Dąbrowska ponownie w Chełmie

W niedzielę, 6 listopada, o godz. 19 na deskach Chełmskiego Domu Kultury wystąpi artystka, której nie trzeba przedstawiać: Ania Dąbrowska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka. Bilety na jej koncert w cenie 60 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl

Repertuar kina Zorza

31 października: godz. 14 – Bociany 3D dubbing, godz. 16 – Bociany 2D dubbing, godz. 18 – Osobliwy Dom Pani Peregrine 2D dubbing, godz. 20.30 – Dziewczyna z pociągu
2 listopada: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Bociany 2D dubbing, godz. 16 – Bociany 3D dubbing, godz. 18 – Osobliwy Dom Pani Peregrine 2D dubbing, godz. 20.30 – Dziewczyna z pociągu
3 listopada: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Bociany 3D dubbing, godz. 16 – Bociany 2D dubbing, godz. 18 – Osobliwy Dom Pani Peregrine 2D dubbing, godz. 20.30 – Dziewczyna z pociągu
4 listopada: godz. 11 – Wołyń, godz. 14 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 16 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 18 – Jestem mordercą, godz. 20.30 – Jestem mordercą
5 listopada: godz. 12 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 14 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 16 – Jestem mordercą, godz. 18.30 – Ja, Daniel Blake, godz. 20.30 – Jestem mordercą
6 listopada: godz. 12 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 14 – Za niebieskimi drzwiami, godz. 16 – Ja, Daniel Blake, godz. 18 – Jestem mordercą, godz. 20.30 – Jestem mordercą

Repertuar kina ChDK

2 listopada: godz. 17 – Wołyń, godz. 20 – Wołyń
4 listopada: godz. 16 – Inferno, godz. 18.30 – Szkoła uwodzenia Czesława M., godz. 20.30 – Inferno
5 listopada: godz. 16 – Inferno, godz. 18.30 – Inferno, godz. 20.45 – Szkoła uwodzenia Czesława M.
6 listopada: godz. 12 – Szkoła uwodzenia Czesława M., godz. 21 – Inferno
Wołyń
Ze względu na duże zainteresowanie filmem „Wołyń” chełmskie kina organizują dodatkowe seanse: w ChDK – 2 listopada o godz. 17 i 20, w Zorzy – od 2 do 4 listopada oraz od 7 do 10 listopada o godz. 11.

 

Cejrowski w ChDK

Chełmski Dom Kultury zaprasza na pełne emocji i wrażeń spotkanie z Wojciechem Cejrowskim. Podczas występu pisarz, autor filmów „Boso przez świat”, antropolog kultury, a przede wszystkim podróżnik, opowie o swoich wyprawach w najdziksze zakamarki naszej planety. Jego występ w amerykańskim stylu – stand-up comedy zobaczymy 3 listopada o godz. 19. Bilety w cenie 65 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Uwaga! Przedstawiamy wyniki naszego konkursu. Wejściówkę na stand-up Wojciecha Cejrowskiego w ChDK wygrywa Hubert Żak. Gratulujemy i zapraszamy do redakcji po odbiór biletów.

Niepodległa – koncert pieśni i piosenek patriotycznych

Chełmski Dom Kultury po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy koncert w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Już 11 listopada o godz. 18 usłyszymy w Sali widowiskowej ChDK najbardziej znane pieśni i piosenki legionowe, a także współczesne utwory patriotyczne. – Oczywiście będziemy także starali się „wciągnąć” publiczność do wspólnego śpiewania – mówią organizatorzy. W koncercie udział wezmą zespoły artystyczne ChDK oraz zaproszeni goście. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w ChDK i CKF Zorza.
Weekend z R – premiera Teatru Ziemi Chełmskiej
Co może się przytrafić kiedy podróż służbowa męża zostaje nieoczekiwanie odwołana a do drzwi puka kochanek? Czy przyjaciele to dobre alibi? Czy najlepszą kochanką może okazać się koleżanka żony?

Czy malarz może być jednocześnie hydraulikiem? Na te i wiele innych pytań odpowiedź będzie można znaleźć oglądając najnowszy spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej. „Weekend z R” to typowa komedia pomyłek, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wystąpią Barbara Szarwiło, Agnieszka Szkoda, Andrzej Kuczura, Adam Organista, Sławoj Czarnota i Andrzej Kosiniec. Spektakl odbędzie się 18 listopada o godz. 19. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Circus Paradise

19 listopada o godz. 19 na deskach Chełmskiego Domu Kultury wystąpi teatr Przedmieście ze sztuką Circus Paradise. To szalone i wesołe widowisko pełne energii i niecodziennych sytuacji. – Przedstawiamy Państwu dwie parady Hrabiego Potockiego ku uciesze gawiedzi, a także dwie opowieści z rubasznych i pełnych wigoru nowel Boccaccia. Spektakl barwny i groteskowy, czasem oniryczny, czasem przewrotny, przedstawia niewątpliwie zabawne historie ludzkich namiętności – mówią organizatorzy. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Spektakl „Deżawi”

„Deżawi”, czyli spektakl w 48 godzin. To było zadanie, a w zasadzie wyzwanie, którego Teatr OKO podjął się w trakcie Ogólnopolskiej Akcji „Dotknij Teatru 2016”. O tym, jaka tematyka pojawia się w spektaklu, zadecydowała publiczność. Hasła, które pojawiły w spektaklu są skrajnie od siebie oddalone. Ponadto publiczność zadecydowała, że spektakl ma być „wesoły” i trwać nie krócej niż „30 minut i nie dłużej niż godzinę”. To wszystko zawiera spektakl, który powstał w ciągu 48 godzin. A zobaczyć będzie go można już 19 listopada o godz. 16 w ChDK. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Zły

20 listopada o godz. 18 na deskach Chełmskiego Domu Kultury zobaczymy spektakl „Zły”. To sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Podczas odbywania kary w Areszcie Śledczym w Lublinie spotkał reżysera teatralnego, Łukasza Witt-Michałowskiego, który w „Teatrze pod celą” realizował Lizystratę Arystofanesa. Wśród osadzonych-aktorów znalazł się także główny bohater. W ten sposób rozpoczyna się autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie. Bilety na spektakl w cenie 20 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.

Białas i Solar w Chełmie

– Przebyliśmy długą drogę – od buńczucznych freestyle’owców do pełnoprawnych raperów studyjnych i zebrania wokół siebie zgranego, dziś już wyznaczającego trendy, składu – tak o sobie mówią członkowie grupy SB Maffija, czyli m.in. Białas i Solar. I to właśnie oni wystąpią już 10 listopada w klubie Atmosfera Caffe. Raperzy zagrają najbardziej znane i lubiane kawałki ze swoich dotychczasowych produkcji oraz pełny koncert premierowy z nowego albumu H8M4. Po koncertach odbędzie się spotkanie Białasa i Solara z fanami w klubie oraz after party, na którym zagra Dj Majki. Start koncertu o godz. 20. Wstęp bez ograniczeń wiekowych. Bilety w cenie 25 i 30 zł do nabycia w sklepie Metro (ul. Pijarska 5), w restauracji Mc Kenzze (ul. Kopernika 8) oraz online pod adresem: patent.eventagencja@gmail.com.

Dialogi „kretynki z idiotą”

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na atrakcyjne spotkanie z humorem w stylu lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. Impreza rozpocznie się w piątek, 4 listopada o godz. 17.30 w Decaffencji. Na scenie zaprezentują się Małgorzata Kozak i Mirosław Majewski związani z Młodzieżowym Domem Kultury. Zaprezentują skecze, wiersze i dialogi, zarówno te bardziej, jak i te mniej znane. W stylu przedwojennego szmoncesu spotkają się „tuwimowi miejscowi kretynka z idiotą”. Wykonawcy i organizatorzy liczą na to, że oprócz śmiechu w oparach absurdu, publiczność znajdzie też chwilę na refleksję. Imprezę finansuje Miasto Chełm w ramach projektu „Cały świat to jeden wielki Chełm”. Wstęp na imprezę wolny.

Teatr na poduszkach – spektakle w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury ponownie zaprasza najmłodszych na spotkania z „Teatrem na poduszkach”. 19 listopada o godz. 12 Teatr CoNieco z Białegostoku przedstawi spektakl pt. „Tak jest dobrze”. Spektakl złożony jest z dwóch części. Pierwsza, to wywiad z Babusią Jagusią na temat zdrowego odżywiania i prezentacja jej czarodziejskich możliwości, a druga to bajka „O diabełku, który chciał być dobry”. Natomiast 26 listopada w MDK o godz. 12 Teatr Igraszka z Warszawy zabierze nas w „Podróż za horyzont”. To opowieść o przyjaźni i o tym, że nie należy nikogo oceniać zbyt pochopnie. Ilość miejsc na spektakle ograniczona. Bezpłatne wejściówki dostępne w MDK.

Turystyczny „pojedynek wysp”

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników. Spotkanie rozpocznie się w piątek 4 listopada o godz. 18.30 w Decaffencji. Wstęp na imprezę wolny, a dla publiczności przygotowane są ciekawe upominki ufundowane przez Gabinet Psychologiczny Anny Jabłońskiej i Metro Reklamę. Sympatyczną i smaczną niespodziankę przygotuje też Decaffencja. Pierwsze spotkanie w nowym sezonie będzie miało nietypowy, konkursowy przebieg. Konkurować będą „wyspy”, a dokładnie ich prezentacje przygotowane przez chełmskich turystów. Grecką wyspę Santorini zaprezentuje Anna Jabłońska, a hiszpańską Teneryfę Grzegorz Gorczyca. Jurorami pojedynku wysp będzie publiczność, która wybierze tę, którą chciałaby odwiedzić w pierwszej kolejności. Wśród głosujących zostaną rozlosowane upominki. Organizatorzy obiecują dużo dobrej zabawy i turystycznych doznań.

Wiesław Weiss w ChBP

Chełmska Biblioteka zaprasza 8 listopada o godz. 18 na spotkanie w sali widowiskowej z Wiesławem Weissem. Jeden z najsłynniejszych dziennikarzy i pisarzy muzycznych w Polsce opowie o swoich ostatnich dwóch wydaniach: biograficznej książce „Tomek Beksiński – portret prawdziwy” oraz powieści „Biała wódka, czarny ptak”. Wstęp wolny!

Zabawa z Pokusą

W sobotę i niedzielę (5-6 listopada) sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Chełmie zamieni się w wielką salę zabaw! A wszystko za sprawą Galerii Pokusa, która organizuje tam imprezę dla dzieci. Pojawią się na niej animatorzy, dmuchane zamki, zjeżdżalnie i baseny z piłeczkami. A to jeszcze nie wszystko!

Dzieci będą miały okazje pobawić się zabawkami od najlepszych firm. Udział w imprezie potwierdziły m.in. Dumel Discovery, Mattel, Hasbro, Carrera, Pulio, Playmobil, Granna, Trefl, Leolandia, Enginio Hape, Epee, Simba, Clementoni, Dante,Gonzo Toys, Russel, Marioinex i CzuCzu. Galeria Pokusa ma też jeszcze jedną niespodziankę. – Przez tydzień po zabawie, będziemy udzielali 10% rabatu w naszych sklepach na artykuły firm, które będą z nami przez weekend. A przy zamówieniu zabawek podczas eventu doliczymy dodatkowy rabat 2% – mówi Emil Pielecki z Galerii Pokusa.

Wokanda Filmowa – listopadowy KDF

Na miłośników kina czekają w listopadzie kolejne środowe seanse w Klubie Dobre Filmy ChBP. Tym razem pod hasłem „Wokanda Filmowa”. – Pokażemy najwybitniejsze dokonania światowych reżyserów w kwestii dramatów sądowych i prawniczych. Na początku, już w najbliższą środę (2 listopada) pokażemy wybitny film Sidneya Lumeta o dwunastce przysięgłych, która zdecydować ma o winie lub niewinności młodego mężczyzny oskarżonego o morderstwo. Rewelacyjna rola Henry’ego Fondy i napięcie od pierwszej do ostatniej sceny sprawiają, że film, mimo upływu lat, nie tylko się nie zestarzał, ale jeszcze zyskał na wartości – mówią organizatorzy. Seans startuje o godz. 18. Wstęp wolny.

Krzysztof Napiórkowski – alternatywna scena Chadeku

13 listopada o godz. 19 czeka nas kolejna odsłona najnowszego projektu Chełmskiego Domu Kultury „Alternatywna scena”. Tym razem na scenie zobaczymy Krzysztofa Napiórkowskiego. Artysta zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej, m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i Poetyckiej Dolinie w Warszawie. Występował i nagrywał z formacją „Po godzinach”, „Śrubki” oraz z artystami takimi jak m.in. Anna Maria Jopek, Dorotą Miśkiewicz i Grzegorz Turnau. Napiórkowski swobodnie sięga po różne stylistyki, których wspólnym mianownikiem są wyważone, bogate kompozycje, a także pełne dystansu do świata, poetyckie teksty piosenek. Bilety na jego koncert w cenie 30 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki koncert Krzysztofa Napiórkowskiego w ChDK. Wyniki losowania podamy 7 listopada.

Koncert Zespołu Mazowsze: Kalejdoskop Barw Polski

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego (PZLPiT „Mazowsze”), jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego, wystąpi 10 listopada o godz. 19 w ChDK. Podczas koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne. Bilety w cenie 100 i 120 zł do nabycia w kasach ChDK lub na stronie www.chdk.chelm.pl.
UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki koncert Zespołu Mazowsze „Kalejdoskop Barw Polski” w ChDK. Wyniki losowania podamy 7 listopada.(opr. mg)