Aquapark na finiszu

Lada dzień zakończy się budowa chełmskiego aquaparku. Do wykonania pozostały jeszcze prace kosmetyczne. Cieszy fakt, że są kolejni chętni na lokale usługowe. Otwarcie obiektu jest planowane na początek listopada br.

aqua-3-copyWiększość prac w aquaparku została wykonana, a zasadnicza budowa kompleksu powinna zakończyć się lada dzień. Ekipy budowlane można zobaczyć przede wszystkim na zewnątrz budynku.
– Główny wykonawca zapewnia nas, że prace zakończy zgodnie z terminem, tj. w połowie września – mówi Zbigniew Mazurek, prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich. – Potem oczywiście czekają nas odbiory, ewentualne poprawki, montaż wyposażenia, liczne testy urządzeń i szkolenia pracowników.
W sumie w aquaparku ma pracować kilkadziesiąt osób, a spółka zakończyła już część naborów. Wybranych zostało m.in.: 8 recepcjonistek oraz 7 osób, które będą dbać o techniczną stronę funkcjonowania obiektu. Są to hydraulicy, elektrycy i automatycy. Wkrótce powinny zostać ogłoszone przetargi na sprzątanie oraz ratowników wodnych. Tych ostatnich może być nawet ponad dwudziestu.
– Oprócz tego w ChPW mogą pracować osoby od obsługi kręgielni, squasha, odpowiedzialni za marketing, część informatyczną, porządek i bezpieczeństwo. Szacujemy, że łącznie z pracownikami komercyjnych lokali, cały kompleks da zatrudnienie około 60-70 osobom – przekonuje Mazurek.

aqua-2-copyCoraz więcej jest również chętnych na prowadzenie lokali przeznaczonych pod usługi komercyjne. Obecnie miejska spółka wynajęła już wszystkie cztery pomieszczenia na parterze. Powstać tam mają punkty handlowo-usługowe oraz gastronomiczno-rekreacyjne. Jednocześnie spółka prowadzi procedury dotyczące wynajmu ostatnich dwóch pomieszczeń na wyższych kondygnacjach – pod usługi fitness i siłowni oraz restaurację, mogącą obsługiwać zarówno osoby przebywające w części basenowej, jak i klientów z zewnątrz.
Wraz ze zbliżającym się terminem zakończenia budowy, spółka przymierza się do szkoleń pracowników. Część z nich przejdzie je zarówno na miejscu, jak i w funkcjonujących już podobnych obiektach w Polsce. Jak twierdzi prezes Mazurek, coraz więcej jest też telefonów z pytaniami o datę otwarcia aquaparku.
– Świadczy to o naprawdę dużym zainteresowaniu tym obiektem – mówi Mazurek. – I to nie tylko wśród mieszkańców Chełma, gdyż pytania docierają do nas z różnych części województwa. Nie tak dawno mieliśmy również telefony od organizatorów wycieczek m.in. z Katowic i Rzeszowa, do których najpewniej dotarły w jakiś sposób informacje o naszej inwestycji. Chcieli więc przy okazji organizowanych podróży po terenie województwa zabrać swoich klientów na naszego aquaparku. Zaprosiłem ich pod koniec roku.
Również władze Chełma coraz częściej spotykają się wręcz z niecierpliwością przyszłych klientów parku wodnego. Jak twierdzą, praktycznie codziennie padają pytania o termin jego otwarcia.
– Wiele osób, widząc postęp prac, ma słuszną nadzieję, że już niebawem obiekt zostanie oddany do użytku – podkreśla Agata Fisz, prezydent Chełma. – Do mnie także docierają takie pytania, zarówno podczas przyjęć interesantów, jak i poprzez portale społecznościowe, i bardzo często bezpośrednio od przypadkowo spotkanych mieszkańców. Potwierdza to tylko przeprowadzony pewien czas temu przez niezależny instytut badawczy sondaż, w którym aż 95 proc. respondentów z Chełma pozytywnie odniosło się do realizacji tej inwestycji. (ptr)