Arka lepsza od TBV Startu

Koszykarze TBV Startu Lublin w obecnych rozgrywkach Energa Basket Ligi z 9 spotkań wygrali 4, z czego tylko jedno w hali rywali

W wyjazdowym meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze TBV Startu Lublin przegrali z Arką Gdynia 78:83. Najlepszym zawodnikiem w barwach lubelskiej drużyny był debiutujący w niej Amerykanin Joe Thomasson. 25-latek zdobył 21 punktów, notując blisko 80% skuteczność rzutową z gry!

Startowcy tanio skóry nie sprzedali. W 3. minucie po „trójce” Antona Gaddeforsa oraz dwóch celnych rzutach za dwa i jednym wolnym Kacpra Borowskiego prowadzili już 8:1!

Arka krok po kroku zaczęła jednak odrabiać straty i po 10. minutach na tablicy wyników widniał remis – 17:17.

Druga kwarta również była niezwykle wyrównana, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Ostatecznie to ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywała po pierwszej połowie 42:39.

W trzeciej kwarcie Arka starała się być drużyną z ofensywną inicjatywą – pomagali w tym przede wszystkim Josh Bostic i Robert Upshaw. Gospodarze zaczęli uciekać startowcom. Po pięciu minutach i „trójce” Marcela Ponitki mieli już nawet 14 punktów przewagi (60:46).

W ostatniej kwarcie startowcy starali się odrabiać straty. Kilkakrotnie zespół z Lublina zbliżał się do rywali na pięć-sześć punktów (71:65, 79:74, 81:76), ale za każdym razem na więcej drużyna gospodarzy im już nie pozwalała.

Najlepszym graczem Arki był Josh Bostic, który zanotował 26 punktów, 4 zbiórki i 6 asyst.

W zespole z Lublina wyróżniał się debiutujący w „czerwono-czarnych” barwach Joe Thomasson. 25-letni Amerykanin zdobył 21 punktów, trafiając 7 z 9 rzutów z gry, w tym trzy wykonywane trójki (100 % skuteczności).

W kolejnym meczu, w najbliższą niedzielę (16 grudnia), koszykarze TBV Startu zmierzą się w lubelskiej hali Globus z King Szczecin. Początek spotkania godz. 18.30.MAG

Arka Gdynia – TBV Start Lublin

83:78 (17:17, 25:22, 22:13, 19:26)
Arka: Bostic 26 (4×3), Łapeta 14, Florence 12 (2×3), Garbacz 1, Wyka 0 oraz Ponitka 11 (2×3), Upshaw 8 (1×3), Dulkys 7 (2×3), Szubarga 2, Dylewicz 2.
TBV Start: Borowski 19 (3×3), Washington 14 (1×3), Gaddefors 8 (2×3), Upson 4, Dziemba 2 oraz Thomasson 21 (3×3), Czerlonko 8 (2×3), Szymański 2, Gospodarek, Mirković, Dutkiewicz.