Atrakcyjne Powitanie Jesieni

Stowarzyszenia WeRwA, Młodzieżowy Dom Kultury i MOSiR zapraszają na Festyn Integracyjny „Powitanie Jesieni”.

Impreza rozpocznie się w sobotę 24 września o godz. 16:00 na deptaku przy ul. Lwowskiej w Chełmie. Będą m.in. występy artystyczne, wystawa klasycznych samochodów i „classic taxi” Automobilklubu Chełmskiego, kącik ekologiczny MPGK, spotkanie z uczestnikami Złombolu, animacje i dmuchańce dla dzieci, stoiska Fundacji dla Zwierząt Szczęśliwy Los, Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość, Chełmskiego Parku Wodnego, Wojsk Obrony Terytorialnej, straży pożarnej oraz kilku innych firm.

Będzie także promocja gry w kule (patankę), a na wszystkich uczestników będzie czekała kiełbaska upieczona z ogniska na… deptaku.

W ramach imprezy, o godz. 16:15, rozpocznie się gra uliczna z nagrodami, na którą zapraszane są dwuosobowe zespoły w każdym wieku (wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 502 342 117), a o godz. 17:00. charytatywny „Bieg w piżamach” – krótki, symboliczny bieg po samym deptaku. Numer startowy w cenie 20 zł będzie można wykupić od godz. 16:00, a wpisowe z biegu zostanie przekazane dla dzieci chorych na nowotwory. Podczas festynu nastąpi też przekazanie „drzewek przyjaźni” w ramach akcji DrzewoDzielnia 3. Każda osoba może zadzwonić pod numer

telefonu 502 342 117 i zamówić sobie do pięciu sztuk sadzonek. Ilość sadzonek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a wybierać można drzewka buka, brzozy, dębu, klonu i świerka.

Na godz. 17.30 firma Metro Reklama zaprasza na wspólne zdjęcie z drona. (GR)