Audi A3 i A4 – Jedne z najpopularniejszych aut na polskich drogach

Należąca do gigantycznego niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG marka samochodów osobowych Audi jest jedną z najczęściej spotykanych na polskich drogach. Wpływ na to mają dwie podstawowe kwestie: atrakcyjna cena i legendarna wręcz niezawodność, która stała się niemal synonimem każdego samochodu opuszczającego fabryki Audi na całym świecie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej dwóm modelom Audi: A3 i A4.

Audi A3 – Kompaktowe auto ze sportowym pazurem

Model A3 zadebiutował na światowych rynkach w 1996 r. Jest to typowy samochód osobowy klasy kompaktowej. Idealny do zastosowań miejskich, jednak z uwagi na różnorodną ofertę silników często jest uznawany także za uzyskujące dość ciekawe osiągi auto sportowe. W 2020 Audi odchodzi w modelu A3 od skojarzeń z autem kompaktowym. Najnowsza, czwarta już generacja modelu rozmiarami wykracza daleko poza ramy małego, miejskiego samochodu. Audi A3 jest bardzo popularny w Polsce i często pojawia się w ofertach sprzedaży zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Aktualne oferty samochodów Audi A3 możemy znaleźć na platformie Allegro: https://allegro.pl/kategoria/audi-a3-12428. Przekrój dostępnych modeli sięga od ponad dwudziestoletnich aut pierwszej generacji, które wciąż zachwycają nienagannym stanem technicznym, aż po najnowsze modele z 2020 roku.

Audi A4 – Niezawodny samochód klasy średniej

Samochód Audi A4 jako typowe auto osobowe klasy średniej pojawiło się w salonach sprzedaży w 1994 r. Model ten szybko znalazł uznanie wśród klientów i w 1996 roku zajął trzecie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku. Został on zaprojektowany na płycie podłogowej równie popularnego Volkswagena Passata B5. Do tej pory na rynek trafiło pięć generacji Audi A4, nie licząc pomniejszych modernizacji poszczególnych generacji modelu. Szukając ofert sprzedaży Audi A4, warto odwiedzić portal Allegro, gdzie znajdziemy zawsze aktualne i atrakcyjne oferty: https://allegro.pl/kategoria/audi-a4-12429. Oprócz tradycyjnych modeli A4 służących do codziennej jazdy możemy także znaleźć egzemplarze oznaczone sygnaturą RS, które dzięki zastosowaniu mocniejszych silników przeznaczone są raczej do jazdy sportowej.

Audi A4 dostępne jest w trzech wersjach nadwozia:

  • sedan
  • kombi
  • cabrio

Jeśli zaś chodzi o rodzaj zastosowanego napędu to tutaj do wyboru mamy dwie opcje: standardowy napęd na przednią oś oraz tzw. napęd quattro (4×4). Quattro stało się także synonimem oraz osobną marką dla wszystkich samochodów Audi z napędem na cztery koła, które seryjnie pojawiają się na rynku od 1980 r.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here