Auto części – gdzie i jak kupić części do samochodu?

Każdy posiadacz auta z pewnością wie, jak istotną rolę odgrywają części samochodowe. Konieczne jest dobranie ich względem konkretnego modelu auta tak, aby były z nim w pełni kompatybilne. Można wybierać pomiędzy komponentami oryginalnymi, zamiennikami i używanymi. Które sprawdzą się najlepiej i gdzie należy ich szukać?

Części samochodowe w internecie – na czym się skupić podczas poszukiwań?

Podczas wyboru części do naprawy auta najważniejsze jest to, aby były one znormalizowane. Tylko dzięki temu można zachować pewność, że będą współpracować z mechaniką samochodu.

Istotny jest również wiek auta. O ile bowiem oryginalne części są kompatybilne zawsze – o tyle nie zawsze stanowią najlepsze rozwiązanie. W przypadku starszych samochodów warto zastanowić się nad kupnem zamienników – szczególnie takich, które pochodzą z Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO).

Marka i model auta, a zakupy online – gdzie szukać części do konkretnego samochodu?

Internet daje ogromne możliwości – również pod kątem kupna części zamiennych. Przykładowo: dzięki portalowi Allegro można w intuicyjny sposób odnaleźć komponenty dla konkretnej marki i modelu auta.

Co ważne – za pośrednictwem Allegro można od razu porównać ceny i specyfikację u poszczególnych dystrybutorów. Dostępne są tam również szczegółowe informacje odnośnie do produktów, jak chociażby certyfikacja, którą posiadają. Dzięki temu kupujący może podjąć w pełni świadomą i przemyślaną decyzję.

Części oryginalne, regenerowane i zamienniki – które wybrać?

Części samochodowe, które są dostępne w portalach sprzedażowych takich jak Allegro, można podzielić na trzy główne kategorie:

  • Oryginalne – opatrzone logiem marki,
  • Zamienniki – zarówno te autoryzowane, jak i nieautoryzowane,
  • Regenerowane – używane części, które zostały przystosowane do ponownego użycia.

W rozróżnieniu poszczególnych kategorii mogą pomóc oznaczenia jakości części. Można wyróżnić następujące:

  • O lub OE (Original Equipment) – części oryginalne, opatrzone logiem producenta samochodu,
  • – części oryginalne, opatrzone logiem producenta części,
  • P – zamienniki, których jakość jest porównywalna do oryginału,
  • Z – zamienniki, czyli innymi słowy części wyprodukowane przez inną firmę, niż producent auta.

Koszt poszczególnych rodzajów części samochodowych jest zróżnicowany – oryginalne komponenty będą oczywiście najdroższe, a zamienniki z najniższej półki, najtańsze.

Allegro jakiś czas temu umożliwiło również zakup części samochodowych w cenach netto – otwierając się tym samym na klientów B2B, takich jak na przykład sklepy z motoryzacją.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here