Avia gromi Tomasovię

W drugiej grze kontrolnej świdniczanie pokonali w sobotę u siebie czwartoligową Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:0.

Piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik rozegrali drugą grę kontrolną. Po porażce przed tygodniem 0:2 w Warszawie z Polonią tym razem żółto-niebiescy pokonali czwartoligową Tomasovię 3:0.

Wszystkie bramki w sobotnim meczu padły dopiero po przerwie. Dwa gole zdobył powracający do zespołu po kontuzji Eryk Ceglarz, jednego Dominik Maluga. – Jestem zadowolony z gry zespołu – komentuje spotkanie Łukasz Mierzejewski, trener Avii. – Można się jedynie przyczepić do skuteczności pod bramką rywala – dodał po meczu szkoleniowiec.

W sparingu zabrakło Wojciech Białka, narzekającego po meczu z Polonią na drobny uraz. Trener Mierzejewski sprawdzał także jednego zawodnika, lewego obrońcę.

W następnym meczu kontrolnym Avia zagra 1 lutego z Pogonią Siedlce. MAG

Avia Świdnik – Tomasovia 3:0 (0:0)

Avia I połowa: Piotrowski – Głaz, zawodnik testowany, Kuliga, Kukułowicz, Uliczny, K. Mroczek, Maluga, Prędota, B. Mroczek, Szpak; II połowa: Szelong – Mykytyn, Kołodziej, Plesz, zawodnik testowany, K. Mroczek, Ozimek, Maluga, Wójcik, Ceglarz, Poleszak.
Bramki: Ceglarz 65, 90, Maluga 83.