Avia rozbiła radzyńskie Orlęta

Wojciech Białek w sobotę w meczu z Orlętami ustrzelił hat-tricka i z 15 zdobytymi golami zrównał się w klasyfikacji strzeleckiej z Przemysławem Banaszkiem z Chełmianki

Piłkarze świdnickiej Avii bardzo szybko zrehabilitowali się za wyjazdową porażkę poniesioną w poprzedniej kolejce z Wólczanką Wólka Pełkińska. W sobotę w meczu 27. kolejki III ligi podopieczni trenera Dominika Bednarczyka rozgromili u siebie aż 5:0 radzyńskie Orlęta!


Bohaterem sobotniego spotkania był Wojciech Białek, który w sobotę w meczu z Orlętami ustrzelił swojego drugiego wiosennego hat-tricka i z 15 zdobytymi golami (już 10. w rewanżach) zrównał się w klasyfikacji strzeleckiej z Przemysławem Banaszkiem z Chełmianki.

Avia w ośmiu wiosennych spotkaniach zgromadziła już 19. punktów, o pięć więcej niż w 17 meczach rozegranych jesienią! Zespół zdobył też 23 gole, o trzy więcej niż w całej poprzedniej rundzie! MAG

Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski 5:0 (2:0)

Avia: Piotrowski – Jarzynka, Drelich, Kołodziej, Barański – Maluga (50 Nowak), Głaz (79 Szymala), Czułowski, Mroczek (76 Wójcik), Białek (73 Wołos) – Prędota.
Bramki: 1:0 Czułowski 10, 2:0 Białek 34, 3:0 Białek 65, 4:0 Białek 67, 5:0 Kołodziej 72. Żółte kartki: Czułowski, Nowak (A.) – Panufnik (O.). Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów). Widzów: 600.