Avia rozegra siedem sparingów

Robert Kazubski to kolejny, po Wojciechu Białku piłkarz Avii, który jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej piłkarskiej III ligi przedłużył kontrakt ze świdnickim klubem

Jutro (wtorek) piłkarze świdnickiej Avii rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej III ligi. Pierwsze w 2018 roku zajęcia poprowadzi Dominik Bednarczyk, nowy trener który w zimowej przerwie zastąpił Tadeusza Łapę.


Przed rewanżami w Avii zanosi się na wiele zmian. Wiosną w zespole nie zobaczymy już na pewno Mateusza Olszaka i Piotra Piekarskiego, którzy teraz grać będą w Chełmiance, a także Łukasza Młynarskiego, który sportową karierę kontynuował będzie najprawdopodobniej w Danii.
W drużynie nadal grać będą natomiast Wojciech Białek i Robert Kazubski, którym z końcem ubiegłego roku wygasały umowy. Białek, który w 155 meczach zdobył dla Avii 96 goli, zostaje w klubie ze Świdnika do końca czerwca przyszłego roku.
Kazubski podpisał z kolei nowy kontrakt, który obowiązywać będzie do końca tego roku.

W okresie przygotowawczym Avia rozegra nie cztery gry kontrolne, jak wcześniej planowano, ale aż siedem. W pierwszym sparingu 27 stycznia zmierzy się z Górnikiem Łęczna.
Rundę rewanżową III ligi świdniczanie rozpoczną 10 marca spotkaniem w Tarnowie z Unią.

Sparingi Avii

27 stycznia: Górnik Łęczna
3 lutego: Stal Kraśnik
7 lutego: Tomasovia
10 lutego: Sokół
17 lutego: Chełmianka
21 lutego: Alit Ożarów
24 lutego: Wisła Puławy