Avia wciąż bez wygranej w gościach

Przed tygodniem wygrywając 3:0 u siebie z Wólczanką Wólka Pełkińska piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W sobotę w Radzyniu Podlaskim podopieczni trenera Tadeusza Łapy chcieli pójść za ciosem i wygrać pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie.
Początek meczu z Orlętami, które w sześciu kolejnych spotkaniach nie zwyciężały ani razu, wskazywał że świdniczanie mogą osiągnąć zakładany cel. W 23. minucie Avia objęła prowadzenie. Najpierw piłka po strzale Wojciecha Białka odbiła się od słupka, a następnie skuteczną dobitką popisał się Adam Nowak.

Niestety, później na boisku dominowali gospodarze. Miejscowi swoją zdecydowaną przewagę udokumentowali po przerwie zdobyciem dwóch goli. W 53. minucie wyrównał Krystian Puton, a 23. minuty później zwycięskiego gola strzelił głową Arkadiusz Kota.
W kolejnym meczu świdniczanie zmierzą się w najbliższą sobotę o godzinie 15, przed własną publicznością ze Stalą Rzeszów, wiceliderem rozgrywek.
MAG

Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik

2:1 (0:1)
Orlęta: Stężała – Ciborowski (64 Iwańczuk), Stolarczyk, Zarzecki, P. Szymala, Kiczuk, Wiejak (64 Melnyczuk), Kot, Puton (90 Korolczuk), Zmorzyński (90 Zawierucha), Myśliwiecki (67 Kalita).
Avia: Wójcicki – Wrzesiński, Jarzynka, Mazurek (80 Młynarski), Barański, Nowak (65 Maluga), Wołos (70 Maluga), Czułowski, Piekarski, Kołodziej, Białek.
Bramki: 0:1 Nowak 23, 1:1 Puton 53, 2:1 Kot 77. Żółte kartki: Stolarczyk (O.) oraz Mazurek (A.). Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość). Widzów: 500.