Avia wreszcie wygrała

Aż do 9. serii spotkań III ligi kibice świdnickiej Avii musieli czekać na pierwszą wygraną swoich pupili w obecnym sezonie! W sobotę podopieczni trenera Tadeusza Łapy pokonali u siebie 3:0 Wólczankę Wólka Pełkińska. Dzięki wygranej „żółto-niebiescy” awansowali o dwie lokaty w tabeli, na trzynaste miejsce.

Świdniczanie odnieśli jak najbardziej zasłużone zwycięstwo nad beniaminkiem, będąc od początku do końca zespołem zdecydowanie lepszym. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Olszak, który po zagraniu z lewej znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, minął go i pewnym strzałem umieścił piłkę w pustej bramce.
Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Wojciech Białek, któremu gola przyniósł już pierwszy w sobotę kontakt z piłką (pojawił się na boisku dopiero po przerwie), precyzyjną główką z 5 metrów
Wynik meczu już w doliczonym czasie ustalił Piotr Piekarski, który strzelił z 7 metrów. Piłka przeleciała między nogami jednego z obrońców i wpadła do bramki obok zaskoczonego bramkarza gości.