Azart Peleton Chełm najlepszy!

Drużyna Azart Peleton Chełm zajęła drużynowo pierwsze miejsce w kolejnym rowerowym Maratonie Kresowym. Zawody odbyły się 21 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim.

Ekipa z Chełma ścigała się w składzie: Katarzyna Błaszczak (2 miejsce w swojej kat. wiekowej i drugie w open kobiet), Wiesław Wójtowicz (1 miejsce w swojej kategorii i 4 w kat. open), Janusz Wolanin (4 miejsce w swojej kategorii) oraz Krzysztof Gatra (4 w swojej kategorii). Na dystansie 14 km na drugim miejscu w kategorii orlik dojechał Daniel Adamczuk.
Dzień później Maratony Kresowe przeniosły się do Siemiatycz. Trasa była wymagająca za sprawa silnego wiatru, piaszczystego podłoża i dużej ilości podjazdów. Na dystansie 65 km Wiesław Wójtowicz zajął drugie miejsce w swojej kategorii i 8 w open, a Katarzyna Błaszczak była trzecia wśród pań. Na dystansie 34 km trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba. (kg)