Bagietki i Starówka pokazały, jak gra się w piłkę

Zespoły Bagietki w grupie młodszej oraz Starówka w grupie starszej wygrały piłkarski turniej „Agresji mówimy nie – gramy fair play” im. redaktora Dariusza Kwieka, organizowany w hali Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie przez Ognisko TKKF Omega, Chełmski TKKF i Urząd Miasta w Lublinie.
Turniej poświęcony był pamięci Dariusza Kwieka, byłego redaktora sportowego „Gazety w Lublinie”, który na początku 2000 roku przegrał walkę ze straszliwą chorobą. Miał zaledwie 40 lat.
– Redaktor Dariusz Kwiek był sportowcem z krwi i kości. Na łamach gazety opisywał nie tylko wydarzenia najważniejszej rangi, ale na szpaltach znajdował też miejsce dla tego sportu przez małe „s”, sportu dzieci i młodzieży. Kochał to, co robił. Bardzo często odwiedzał mnie na hali, by zobaczyć, jak grają przyszli mistrzowie – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, który memoriałowy turniej zorganizował już po raz siedemnasty!
W zawodach równych sobie nie miały ekipy Bagietki i Starówka. Obie drużyny wygrały w swoich grupach wiekowych wszystkie mecze! Co warte szczególnego podkreślenia Bagietki w czterech spotkaniach zdobyły aż 25 goli, nie tracąc żadnego!
Organizatorzy dziękują za pomoc Małgorzacie Stacharskiej, dyrektor SP nr 52 oraz Wiesławie Saganek, prezes Wojewódzkiego TKKF oraz Chełmskiego TKKF. BAS

Grupa młodsza (szkoły podstawowe)
Końcowa kolejność: 1. Bagietki (12 pkt., bramki: 25:0!), 2. Real Lublin (9), 3. FC Banany (6), 4. FC Felin Junior (1), 5. White Dragon (1).
Najlepsi
zawodnik: Kamil Paździor (Bagietki)
strzelec: Tomasz Chwedeczko (Bagietki) – 12 bramek
bramkarz: Mateusz Małocha (Real Lublin)
Grupa starsza (gimnazja)
Końcowa kolejność: 1. Starówka (9 pkt., bramki: 19:5), 2. FC Felin City (6), 3. Florana (3), 4. Manhatan (0).
Najlepsi
zawodnik: Grzegorz Szmidt (Starówka)
strzelec: Hubert Giletycz (FC Felin City) – 8 bramek
bramkarz: Mateusz Krzesiak (Manhatan)