Będą walczyć o medale mistrzostw Polski

Marek Cieślak niedawno sędziował mistrzostwa okręgu lubelskiego, w tym pojedynek o 1. miejsce w najsilniej obsadzonej kategorii seniorów do 69 kg. Teraz będzie oceniał walki Mistrzostw Polski Juniorek i Seniorek, które odbędą się w Grudziądzu

Niezwykle pracowicie dla lubelskich pięściarek i pięściarzy zapowiada się druga połowa marca. Już dzisiaj w Koninie rozpoczną się mistrzostwa Polski juniorów, które potrwają do soboty. Od 26 do 30 marca w Grudziądzu rozegrane zostaną z kolei mistrzostwa kraju seniorek i juniorek.


– W obu imprezach liczymy na udany start reprezentantów klubów z naszego okręgu, w szczególności Berej Boxing Lublin – mówi Krzysztof Sugier, prezes LOZB. W Koninie sukces sprzed roku będzie próbował powtórzyć Jakub Dziwina, z kolei w Grudziądzu po kolejne złoto w karierze spróbuje powalczyć Daria Puszka.

Podopieczną trenera Pawła Berejowskiego czekać będzie jednak o wiele trudniejsze zadanie niż dotychczas. Była mistrzyni Europy juniorek podczas krajowego czempionatu boksować będzie po raz pierwszy w kategorii seniorek.

Warto odnotować, ze wśród 10 sędziów kobiecych mistrzostw Polski znalazł się Marek Cieślak z Lublina, a zmaganiom zawodniczek przyglądać będzie się Karolina Michalczuk, była nasza mistrzyni świata, obecnie pełniąca funkcję trenerki kadry narodowej seniorek..

– To na pewno dla mnie spore wyróżnienie – Marek Cieślak, który już sędziował mistrzostwa Polski, ale juniorów mówi o powołaniu na najważniejsze krajowe zawody seniorek. Cieszę się, że reprezentanci naszego okręgu będą nie tylko walczyć w ringu, ale także i sędziować. BAS