Będą walczyć o pasy mistrzowskie TFL w kategorii koguciej i lekkiej

Już 20 października Lublin po raz kolejny stanie się stolicą polskiego MMA, za sprawą federacji TFL, która ponownie zagości w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich z 15. edycją zawodowej gali MMA.


Lublin to szczególne miejsce dla federacji TFL. – Od samego początku miasto nad Bystrzycą jest naszym domem. To tutaj zorganizowaliśmy pierwszą galę z marką TFL. To również tutaj odbyła się dotychczas największa nasza gala, w marcu tego roku. Każde wydarzenie, które zorganizowaliśmy w Lublinie, było szczególne nie tylko za sprawą dobrych pojedynków, ale również ze względu na wspaniałą lubelską publiczność – mówi Kamil Giez z federacji TFL.

Każda poprzednia edycja TFL cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. – Podobnie jest z 15. edycją. Pomimo iż do gali pozostały niespełna dwa tygodnie, to już śmiało mogę powiedzieć, że event cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jestem niemal pewien, że i tym razem zabraknie biletów. Wszystkim niezdecydowanym radzę nie zostawiać zakupu wejściówek na ostatni moment – dodaje Kamil Giez.

Dla fanów sportów walki organizatorzy przygotowali dziewięć pojedynków w formule MMA i jedno starcie na zasadach K1. Nie zabraknie też niespodzianek, ponieważ ogłosili również, że podczas TFL 15 odbędzie się po pierwszy pojedynek bokserski. Dodatkową gratką jest fakt, iż będzie to starcie w królewskiej kategorii – wadze ciężkiej!

Dwie główne walki wieczoru to starcia, w których stawką będą pasy mistrzowskie. W kategorii koguciej obecny mistrz – Jakub „Zacięty” Piesiewicz stanie do obrony tytułu w walce przeciwko Mariuszowi Joniakowi. Z kolei w kategorii lekkiej przed szansą zdobycia tytułu stanie pochodzący ze Świdnika, niezwykle utalentowany, mocny i efektywnie walczący Hubert „Małpa” Szymajda, który po efektownej wygranej podczas ostatniej edycji TFL zapewnił sobie status pretendenta do tytułu.

– Zrobię wszystko, by pas mistrza TFL w wadze lekkiej zawisnął na moich biodrach a tym samym pozostał na Lubelszczyźnie – mówi świdniczanin.

Nazwisko rywala Szamajdy w dalszym ciągu jest tajemnicą, którą organizatorzy obiecali zdradzić jeszcze w tym tygodniu.

Ponadto podczas gali wystąpi wielu młodych i perspektywicznych zawodników, m.in. młodszy z braci Oleksiejczuk – Cezary. Jego brat Michał był mistrzem TFL w kat. półciężkiej, dzięki czemu zyskał angaż w największej federacji MMA na świecie jaką jest UFC! W udanym debiucie podczas gali w Las Vegas pokonał Amerykanina Kharilla Rountree.

W karcie walk 15. edycji TFL nie braknie również zawodników znanych z występów podczas poprzednich zawodów, które odbywały się w Lublinie. W klatce ponownie zobaczymy m.in. Sławka Kołtunowicza i Marcina Skrzeka. Fani płci pięknej będą mogli objerzeć z kolei pojedynek, w którym wystąpi utytułowana zawodniczka K1 Judyta Rymarzak.

Bilety na to wydarzenie można nabywać w hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich 4 (strefa H2O) oraz w klubie K1 Fighting Center przy ul. Kleeberga 12A.

Więcej informacji na profilu facebookowym federacji facebook.com/thunderstrike oraz instagramie: @tfl.mma