Będą zmiany w Świdniku?

W sobotnim meczu z Orlętami Radzyń Podlaski, rozegranym na bocznym boisku przy ul. Sportowej w Świdniku, gospodarze nie dali rywalom żadnych szans

Bez bramkarza Konrada Zacharskiego i Adama Nowaka, którzy wyjechali na testy do Elany Toruń, ale z Danielem Maliną z Pilicy Białobrzegi, który zagrał między słupkami oraz Łukaszem Mazurkiem i Jakubem Sołdeckim świdnicka Avia pokonała 3:1 w sobotnim sparingu Orlęta Radzyń Podlaski.
Ze sprawdzanych zawodników szczególnie dobrze wypadł grający ostatnio w Orlętach Łukasz Mazurek. 24-letni obrońca, wychowanek Wieniawy Lublin najprawdopodobniej zostanie w Świdniku, podobnie jak Jakub Sołdecki. – Myślę, że po tym sparingu są bliżej gry w naszym klubie – mówi Wiesław Kołodziej, drugi trener Avii, – szczególnie Łukasz Mazurek, który dobrze sobie radzi w obronie. Temat Konrada Zacharskiego i Adama Nowaka nie jest jeszcze zamknięty. Być może któryś z nich jeszcze u nas zagra. Wszystko wyjaśni się w nadchodzącym tygodniu – dodał Kołodziej.

Poprzednie sparingi Avii

21 stycznia: Avia – Siarka Tarnobrzeg 3:5 (bramki dla świdniczan: Białek, Mroczek, zawodnik testowany)
28 stycznia: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Avia 5:1 (Piekarski)
1 lutego: Wisła Puławy – Avia 0:2 (zawodnicy testowani 2)
4 lutego: Avia – Powiślak Końskowola 3:1 (Wołos, Mroczek 2)
8 lutego: Hetman Zamość – Avia 3:3 (Piekarski, Mroczek, Czułowski)

Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski

3:1 (2:0)
Avia: Gieresz (46 Malina), Herda, Mazurek, Maciejewski (20 Bogusz), Dikij, Mroczek (75 Starok), Orzędowski, Piekarski (46 Jeleniewski), Czułowski, Sołdecki, Białek (85 Feret).
Bramki: 1:0 Czułowski 12, 2:0 Piekarski 45, 2:1 Rycaj 55, 3:1 Białek z rzutu karnego 63.