Będzie gdzie pograć

Urząd Miasta Świdnik szuka firmy, która wybuduje boisko przy Szkole Podstawowej nr 5. Boisko – i to nie byle jakie, bo będzie można tu pograć w piłkę nożną i siatkową oraz koszykówkę, powstanie głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta.


O tym, że sport to zdrowie, wiadomo nie od dziś. Doskonale też wiedzą o tym autorzy projektu „Aktywne maluchy”, zgłoszonego do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Pomysł spotkał się z aprobatą mieszkańców, bo zagłosowało na niego ponad 500 osób. Ratusz właśnie przymierza się do jego realizacji i szuka wykonawcy.
Pomysł zakłada budowę wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Będzie ono przede wszystkim służyć najmłodszym uczniom świdnickich podstawówek.
Jak czytamy na stronie urzędu miasta, plac do gry będzie miał wymiary 9,5 na 19 metrów. Zamontowane na nim zostaną dwie bramki do piłki nożnej, tablice z koszami oraz słupki umożliwiające montaż siatki do gry w piłkę siatkową. Obiekt zostanie też ogrodzony.
Nowe boisko powstanie najpewniej przy placu zabaw, jednak ostateczna decyzja zapadnie po rozmowach z wykonawcą. Ten będzie miał pół roku na zrealizowanie inwestycji od dnia podpisania umowy, więc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami urzędników, obiekt powinien być gotowe jesienią. (opr. w)