Będzie podium?

W Londynie humor dopisuje zarówno Malwinie Kopron, zawodniczce AZS UMCS Lublin, jak i jej trenerowi, dziadkowi Witoldowi. Trudno się dziwić, 23-letnia Malwina wygrała w sobotę kwalifikacje i ma spore szanse na medal

Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin wystąpi w dzisiejszym finale konkursu rzutu młotem, rozgrywanych w Londynie lekkoatletycznych mistrzostw świata. W kwalifikacjach 23-letnia wychowanka Wisły Puławy uzyskała najlepszy wynik!

Awans do finału Kopron zapewniła sobie już w pierwszej próbie posyłając młot na odległość 74,97 m, o blisko 3,5 metra dalej niż wynosiło minimum (71,5 m) i zaledwie 14 cm krócej niż rekord życiowy, ustanowiony przed dwoma tygodniami w mistrzostwach Polski, w których zdobyła srebrny medal.
W kwalifikacjach tuż za zawodniczką AZS UMCS uplasowała się dwukrotna mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata Anita Włodarczyk (74,61). Trzeci wynik uzyskała Sophie Hitchon z Wielkiej Brytanii (73,05). Kolejne miejsca zajęły Hanna Malyszik z Białorusi (72,79 m) i Amerykanka DeAnna Price (72,78 m).
Dzisiejszy finał odbędzie się o godz. 20 polskiego czasu, a wystartuje w nim 12 najlepszych młociarek sobotnich kwalifikacji. MAG