Berlin zdobyty!

Reprezentacja Polskich Pisarzy w składzie z Jackiem Kosierbem i Arturem Łuką ze Świdnika oraz Zbigniewem Kozłowskim z Lublina zajęła pierwsze miejsce w rozegranym w sobotę w Berlinie międzynarodowym turnieju piłkarskim!


Zawody zostały zorganizowane przez niemieckiego pisarza Falko Heninnga, który 26 października obchodził swoje 50-urodziny. W rywalizacji uczestniczyło siedem drużyn. – Szczególne silne ekipy wystawili Francuzi i Duńczycy. Przez zawody przeszliśmy jak burza, prowadzeni z ławki przez menadżera Andrzeja Grajewskiego i trenera Piotra Reissa. Ważny był pierwszy mecz, w którym pokonaliśmy 1:0 Francję.

Potem było już z górki – relacjonuje Jacek Kosierb. Ostatni mecz turnieju, w którym Polacy zmierzyli się z Duńczykami decydował o 1. miejscu. – Nam do końcowego triumfu wystarczył remis. Zremisowaliśmy to spotkanie i mogliśmy cieszyć się z końcowego sukcesu. W całym turnieju nie straciliśmy ani jednej bramki, sami zdobywając ich aż 12. Osobiście cieszę się, że turniejowe zmagania zakończyłem bez kontuzji, co w moim wieku jest kluczowe – kończy Jacek Kosierb.

Wizyta naszych piłkarzy-pisarzy w Berlinie oprócz wygranej w turnieju zaowocowała nowymi znajomościami. Nasz zespół otrzymał zaproszenia na towarzyskie mecze do Francji i Danii.

Jacek Kosierb całuje puchar za zwycięstwo, który otrzymał po turnieju w Berlinie polski zespół. Świdniczanin w Reprezentacji Polskich Pisarzy rozegrał już 40 spotkań (bilans: 26 zwycięstw – 3 remisy – 11 porażek) oraz zdobył dwa gole

Wyniki Polaków

Francja 1:0 (bramka: Dawid Trzeźwiński) * Mix Zone Berlin 3:0 (Zbigniew Masternak Trzeźwinski) * Kair (Egipt) 3:0 (Trzeźwinski, Masternak, Sebastian Czaplick) * Aleksandria (Egipt) 4:0 (Masternak 2, Czaplicki, Mikołaj Grajewski) * Grune Tulpe (Niemcy) 1:0 (Grajewski) * Dania 0:0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here