Bieg Tropem Wilczym

Aż 214 osób stanęło na starcie Biegu Tropem Wilczym. Uczestnicy najpierw mieli do pokonania trasę biegu honorowego na dystansie 1963 metrów, a następnie biegu głównego o długości 5,6 km. Cała impreza odbyła się w niedzielę 3 marca w Parku Miejskim, a honorowym patronatem objęła ją wicemarszałek sejmu RP, Beata Mazurek. Nad organizacją biegu czuwał Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa lubelskiego.

Zanim jednak biegacze stanęli na linii startu, młodzież szkolna zaprezentowała program artystyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Następnie złożono wieńce pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej. Punktualnie o 12.00 wystartowali uczestnicy biegu honorowego na 1963 m. Zwyciężył 15-letni Wiktor Sosiński z Janowa, który trasę biegu pokonał w czasie 5,41 min. Drugi na mecie Jakub Żeliszczak z Chełma stracił do zwycięzcy 11 sekund.

Trzeci był Wojciech Murzyn z Chełma – 5,54 min., czwarty – Andrzej Jabłoński także z Chełma – 5,56 min. Wśród pań najszybciej trasę o długości 1963 m pokonała Julia Szeremeta z Bieniowa – 6,24 min., druga była Julia Weremczuk ze Stawu – 6,51 min., trzecia Agnieszka Klasura z Chełma – 7,40 min., a czwarta Natalia Kokłowska również chełmianka – 7,51 min. W biegu udział wziął też wiceprezydent Chełma Artur Juszczak z żoną Emilią. Oboje ukończyli bieg na 47. miejscu, osiągając wynik 9,36 min.

Bieg główny zakończył się zwycięstwem Kamila Borowskiego z Żółtaniec Kol. Trasę 5,6 km pokonał w czasie 19,27 min. Drugi był Jacek Bazela z Chełma – 21,18 min., a trzeci Krzysztof Gołębiowski także z Chełma – 21,19 min. Czwarte miejsce zajął Józef Wójcik – 22,02 min. Wśród kobiet najszybsza była Ewa Furmanik ze Świerż – 23,16 min., drugie miejsce zajęła Izabela Malinowska z Kraśniczyna – 24,23 min., trzecie – Ewelina Sosińska z Janowa – 26,02 min., a czwarte Magdalena Łoza z Siennicy Różanej – 27,03 min. (s, fot. Karol Garbacz)