Bielizna termoaktywna, czyli odzież do zadań specjalnych

Bez niej już się nie możemy obyć! Wygodna, przylegająca do ciała, oddychająca, komfortowa. Sprawdzi się podczas zimowego spaceru, w czasie górskiej wędrówki, gdy jeździmy na rowerze czy na nartach. Producentów bielizny termoaktywnej jest wielu, można ją kupić już nie tylko w specjalistycznych sklepach sportowych, ale w prawie każdej „sieciówce”. Znajdziemy tam komplety w wielu kolorach i wzorach, sprofilowane pod kątem rożnych aktywności, płci, preferencji kolorystycznych i stylistycznych.

Bielizna termoaktywna w swej nazwie zawiera informacje o swych podstawowych funkcjonalnościach – jej zadaniem jest dbanie o odpowiedni mikroklimat  przy skórze człowieka podczas wysiłku fizycznego. Mówiąc po prostu – w takiej bieliźnie, nawet po intensywnym wysiłku fizycznym, mamy odczuwać komfortową suchość skóry i optymalną temperaturę. Wilgoć w postaci potu powinna zostać odprowadzona na zewnątrz, nam nie powinno być ani za zimno, ani za ciepło. Producenci często używają określenia „efekt drugiej skory” – i dokładnie o taki efekt chodzi.

Właściwości „oddychalne” bielizny termoaktywnej to owoc pracy naukowców tworzących nowoczesne materiały w laboratoriach. Mając do dyspozycji znane już wcześniej włókna elastanu, poliamidu i polipropylenu badacze opracowują specjalne rodzaje splotów dzianin używanych do produkcji tego typu bielizny. Tkaniny termoatywne, te najwyższej jakości, zwykle składają się z dwóch warstw.

Warstwa dolna, przylegająca do skóry, ma za zadanie odprowadzić wilgoć na zewnątrz, warstwa górna natomiast ma zagwarantować optymalny komfort cieplny. Znany światowy lider w tej dziedzinie, szwajcarski X-Bionic, opracował tkaninę trzywarstwową, która nie dość że odprowadza wilgoć na zewnątrz, to grzeje podczas chłodu i ochładza właściciela bielizny podczas upału. Pot magazynowany jest w specjalnych kanalikach, a następnie odprowadzany na zewnątrz.

Usytuowane po bokach i na splocie słonecznym inne kanaliki zapewniają użytkownikowi potrzebną wentylację, jednak bez efektu wychłodzenia. Całość – zgodnie z obietnicą producenta – wspomaga krążenie krwi i skutecznie dotlenia organizm użytkownika, poprawiając jego wydolność fizyczną!

Jak widać – nowoczesna bielizna dla aktywnych to bardzo zaawansowany technologicznie wynalazek naukowców. Nie bez znaczenia jest też fakt, że na etapie prac badawczych prowadzi się intensywne testy we współpracy z najlepszymi sportowcami czy wybitnymi podróżnikami.

Oczywiście, doceniamy funkcjonalność bielizny termoaktywnej, ale kochamy ją chyba przede wszystkim za niesamowity komfort i wygodę noszenia. Komplety sportowej bielizny są wygodne, elastyczne, świetnie przylegają do ciała, często pozbawione są wszelkich szwów, które mogłyby się odcisnąć czy spowodować otarcia skóry.

Co bardzo istotne, można ją kupić niemal wszędzie – na przykład w sklepie internetowym SnowShop.pl – https://www.snowshop.pl/bielizna-termoaktywna. Posiadają właściwości antybakteryjne, więc nie grożą nam żadne przykre zapachy, i antyalergiczne, co również dla wielu z nas jest bardzo ważne.

Nowoczesna bielizna termoaktywna od dobrych producentów właściwie używana i prana długo nie traci swoich właściwości technicznych, nie rozciąga się, nie kurczy nie zmienia koloru…

Świetnie zabezpiecza nasze ciało przed wpływem czynników atmosferycznych – mam tu na myśli komplety bielizny dla amatorów sportów zimowych, wspomagane włóknami wełny merynos, bardzo ciepłych i z pewnością niegryzących. Dobrze dobrany fason i rozmiar koszulki czy leginsów idealnie przylega do ciała, rękawy się nie rolują, nogawki nie „podchodzą” do góry.

Prawdziwa druga skóra! Oferta rynkowa jest na tyle bogata i urozmaicona, że każdy znajdzie to, co lubi, jeżeli chodzi o kolorystykę czy fason. Warto zainwestować w bieliznę droższą, od uznanych producentów – w tym wypadku wyższa cena idzie w parze z wyższą jakością.

Artykuł sponsorowany