BKS podsumował bardzo udany sezon

Wszyscy obecni na uroczystości młodzi piłkarze otrzymali pamiątkowe medale, a drużyna juniorów i trampkarzy starszych statuetki i podziękowania dla kończących przygodę sportową w naszym klubie zawodników z rocz. 2000 oraz za awans do CLJ i tytuł mistrzowski

Młodzi piłkarze BKS, ich trenerzy i rodzice, spotykali się na obiekcie klubowym przy ul. Balladyny, by uroczyście podsumować sezon 2016/17.


– Bez wątpienia był to bardzo udany sezon dla naszego klubu zakończony w sferze sportowej awansem do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17 po wygranych barażach z Górnikiem Łęczna oraz zdobyciu Mistrzostwa Województwa w kategorii trampkarza starszego – cieszy się Robert Gromysz, prezes BKS. – Dalszej poprawie uległy wyniki sportowe grup ligowych i poziom sportowych najmłodszych grup szkoleniowych. Zanotowaliśmy dynamiczny wzrost dzieci i młodzieży trenującej w klubie. Był to też sezon, który zapadnie w pamięci z uwagi na wyjątkową BeKSę CUP Mini EURO 2017, która wpisała się w szeroko pojętą promocję Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21 w Polsce – dodał sternik lubelskiego klubu.
W sezonie 2016/2017 zespoły ligowe BKS rozegrały 166 spotkań, odnosząc 118 zwycięstw, 17 remisów i doznając 31 porażek. Młodzi piłkarze zdobyli 588 goli, a stracili tylko 159.
– Plany na nowy sezon? W sferze sportowej celem będzie utrzymanie CLJ U-17 i dalsza poprawa jakości szkolenia, a w sferze organizacyjnej zrobienie na jesieni zapowiadanego oświetlenia – dodał prezes BKS.
Po latach pracy w klubie pożegnano trenerów Przemysława Drabika i Włodzimierza Welmana odchodzących do zaprzyjaźnionego Sygnału Lublin. Do sztabu szkoleniowego jako trener rocznika 2003 i koordynator szkolenia najmłodszych grup szkoleniowych dołączył Patryk Niezbecki, pracujący ostatnio w Lubliniance.
Podsumowanie zakończył mecz towarzyski reprezentacji Rodziców z reprezentacją Trenerów zakończony wygraną tych drugich. Po nim był czas na wspólne grillowanie i świętowanie.