Bolesna porażka mistrzyń Polski

MKS Selgros nie jest już liderem PGNiG Superligi Kobiet! Ba mistrzynie Polski po porażce przed własną publicznością ze Startem Elbląg 28:32, na kolejkę przed zakończeniem rundy rewanżowej I etapu rozgrywek, spadły nawet z ligowego podium!
Od początku środowa potyczka nie układała się po myśli zespołu mistrzyń Polski. Osłabione brakiem kontuzjowanych Katarzyny Kozimur oraz Iwony Niedźwiedź, a także trenera Nevena Hrupca, pauzującego za czerwoną kartkę, którą otrzymał w poprzednim meczu w Koszalinie, z grającymi z urazami Joanną Drabik i Alesią Migdaliową, pozwoliły przyjezdnym narzucić swoje tempo. Jeszcze przez 10. minut mistrzynie „trzymały” wynik (było 5:5). Niestety, poźniej Start szybko odskoczył na kilka trafień i już do końca kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie.

MKS Selgros Lublin – KRAM Start Elbląg 28:32 (12:18)
MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Gęga 6, Drabik 5, Rola 4, Nocuń 4, Bozović 3, Migdaliowa 2, Rosiak 2, Skrzyniarz 1, Charzyńska 1, Kowalska, Matuszczyk, Uzar.
Kram Start: Sziwierska, Powaga – Lisewska 11, Andrzejewska 5, Waga 5, Balsam 4, Stokłosa 2, Świerżewska 2, Dankowska 1, Grobelska 1, Muchocka, Jędrzejczyk 1, Kwiecińska, Gerej, Szopińska.
Kary: MKS Selgros – 6 minut, Start 16