Brawa dla AZS UMCS

Znakomity występ w Warszawie, w mistrzostwach Polski juniorów 17-18 letnich w pływaniu, rozgrywanych w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Mazowsze 2017, zanotowali reprezentanci AZS UMCS.

Lublinianie wywalczyli aż 23 medale , w tym 8 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych.
Multimedalistką imprezy została Julia Adamczyk, która aż pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium!
Zawodniczki akademickiego klubu zajęły między innymi całe podium w wyścigu na 800 m stylem dowolnym. Wygrała Julia Adamczyk, przed Kamilą Andrzejewską i Ewą Osiniak. Dwa czołowe miejsca wywalczyły też kobiece sztafety AZS UMCS w wyścigu 4×100 m stylem zmiennym.
Lubelski klub z 747 pkt. wygrał klasyfikację punktową mistrzostw, pozostawiając w pobitym polu blisko 80 innych klubów z Polski. KB