Brązowa sztafeta z zawodnikami AZS UMCS

Już pierwszy start, w rozpoczętych w piątek w Glasgow pływackich Mistrzostwach Europy, przyniósł medal Konradowi Czerniakowi i Janowi Świtkowskiemu z lubelskiego AZS UMCS. Nasi zawodnicy wraz z Jakubem Kraską i Kacprem Majchrzakiem stanęli na najniższym stopniu podium w wyścigu 4×100 metrów stylem dowolnym!


Polacy już w porannych eliminacjach pokazali się z bardzo dobrej strony. Z czasem 3:15.45 sekundy wygrali swoją serię, osiągając drugi czas kwalifikacji! Z najlepszym wynikiem do finału awansowali Włosi (3:15.29).

W finałach biało-czerwoni popłynęli w nieco zmienionym składzie. Jana Hołuba, wychowanka świdnickiej Avii, obecnie reprezentującego wrocławski Śląsk zastąpił Kacper Majchrzak.

Polacy popłynęli na miarę swoich możliwości i chociaż osiągnęli lepszy czas niż w eliminacjach (3:14.20), starczyło to na zajęcie trzeciego miejsca.

Złoto zdobyli Rosjanie (3:12.23), którzy o ponad 0.6 s wyprzedzili Włochów (3:12.90).

Pierwszego dnia zmagań w Glasgow wystąpiła także zawodniczka AZS UMCS, Daniela Georges. 21-latka nie przeszła jednak preeliminacji wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. W swojej serii przypłynęła jako piąta z czasem 26.74 s i nie awansowała do półfinału.