Brązowy medal Pleskaczyńskiej

Julia Pleskaczyńska z AZS UMCS Lublin zdobyła brązowy medal w biegu na 5000 metrów podczas rozgrywanych w Sieradzu Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U23. Lublinianka pokonała dystans w 17:11.01. Szybsze okazały się Sylwia Indeka z LKS Pszczyny (17:06.68) oraz zwyciężczyni – Aleksandra Hołda z AZS-AWF Warszawa (17:03.22).


– Ten wynik ma dla mnie duże znaczenie. To mój pierwszy medal mistrzostw Polski. Jednak największą nagrodą jest możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowego meczu U23 w Krakowie. Jadąc na zawody, nie byłam pewna, że zakończę je na podium. Wiedziałam, że wiele będzie zależało od tego, jak się ułoży bieg. Dziewczyny zaczęły wolno. Spodziewałam się tego. Prowadziłam przez 2,5 kilometra. Na dwa kilometry przed metą mocne tempo narzuciła Aleksandra Hołda. W grupie czterech zawodniczek oderwałyśmy się od reszty stawki. Właśnie między nami rozegrała się walka o medale – skomentowała start zawodniczka AZS UMCS Lublin, Julia Pleskaczyńska.

O krok od podium był skoczek wzwyż – Grzegorz Kutrzepa, który zakończył rywalizację z wynikiem 198 cm. Lublinian przegrał brąz z Piotrem Oleszczyszynem ze Śląska Wrocław o trzy centymetry. Wrocławianin w swojej ostatniej próbie uzyskał 201 cm.

– Start w mistrzostwach Polski dostarczył mi niestety wiele negatywnych emocji. Byłem gotowy na wysokie skakanie i miałem świadomość szansy medalowej – mówił po występie nieco rozgoryczony Grzegorz Kutrzepa. – Podczas rozgrzewki czułem się bardzo dobrze. Byłem dobrej myśli. Jednak zerwała się ulewa, która znacząco opóźniła nasz start. Gdzieś to skupienie i determinacja wtedy uciekły. W konkursie rozkręcałem się ze skoku na skok, ale zabrakło regularności w rozbiegu. To było główną przyczyną niepowodzenia. Medal był na wyciągnięcie ręki, przeciwnicy jednak tego dnia okazali się lepsi. Mój wynik starczył mi tylko na zajęcie czwartego miejsca, podobnie jak w zeszłym roku – dodał zawodnik AZS UMCS Lublin.

Niewiele do medalu zabrakło też Michałowi Kitlińskiemu, który ukończył rywalizację na dystansie 800 metrów na czwartym miejscu. Do trzeciego, Patryka Sieradzkiego z Zawiszy Bydgoszcz, stracił zaledwie 1,2 sekundy.

Wygrał Mateusz Borkowski z RKS Łódź (1:50.58 sekundy). Drugi był Patryk Kozłowski z RLTL Radom (1:50.93).