Brazylijki nie przyjadą

Z początkiem 2017 roku w drużynie MKS Selgros Lublin miały występować dwie nowe zawodniczki z Brazylii: bramkarka Ana Luiza Aguiar Camelo Borba oraz rozgrywająca Jessica Silva de Oliveira. Szczypiornistki z Ameryki Południowej w zespole mistrzyń Polski jednak nie zagrają.
Władze MKS w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym zdecydowały wycofać się z pomysłu i umowy z Brazylijkami zostały rozwiązane.
– Od momentu, gdy został opracowany dalekosiężny plan wzmocnienia zespołu, sporo się u nas zmieniło. Przyszli nowi trenerzy z Chorwacji, Neven Hrupec i Nikola Golub, dołączyła do nas znakomita rozgrywająca Ivana Bożović, która jest zawodniczką o uznanej renomie w Europie, no i ku uciesze nas wszystkich, do pełni sił wróciła nareszcie Iwona Niedźwiedź, której klasy nie trzeba nikomu udowadniać, a której powrót nie był taki pewny w momencie podejmowania decyzji o transferze Brazylijek – wyjaśnia w rozmowie z klubowym serwisem mks.lublin.pl prezes Marcin Lipiec. – W obliczu tych wszystkich wydarzeń dokooptowanie kolejnych zawodniczek jest w naszej opinii zbędne. Kadra, którą mamy obecnie, jest nie tylko bardzo silna, ale też szeroka – dodaje sternik MKS Lublin.