Nie było mocnych na Artura Kerna

Rozpoczęła się czwarta lubelska edycja City Trail z Nationale-Nederlanden, największego cyklu biegów przełajowych w naszym kraju. Spośród 348 uczestników, którzy stawili się w sobotę na linii startu, najlepszym okazał się Artur Kern. Wśród pań triumfowała Paulina Lipska-Mazurek.
Co ciekawe, oboje są zwycięzcami poprzedniej edycji City Trail – Artur w Lublinie, Paulina – w Warszawie. Artur Kern pięciokilometrową trasę pokonał 16:47. Tuż za nim, na drugiej pozycji bieg ukończył Paweł Wysocki (16:55), a trzeci był Michał Orzeł (17:05).
Paulina Lipska-Mazurek przebiegła dystans w 19 minuty i 43 sekundy, o 13 sekund wyprzedzając Małgorzatę Siembidę. Trzecie miejsce zajęła Monika Kosz (20:22).
Artur Kern to zawodnik doskonale znany w Lublinie. Nie przegrał dotąd żadnego biegu City Trail. Mimo 36 lat z powodzeniem startuje w wielu imprezach – nie tylko tych organizowanych „na ulicy”, ale również na bieżni i w hali – w tym roku został halowym mistrzem Polski na 3000 m. – Od lipca mam problem z prawą nogą, być może to nawet kwestia miednicy, dlatego aktualnie trenuję na pół gwizdka. Zrezygnowałem z mocnych startów, chcę się skupić na treningu funkcjonalnym. Ale City Trail oczywiście wpisałem w swój jesienno-zimowy plan treningowy – mówił na mecie Artur Kern.

Paulina Lipska-Mazurek to 24-letnia zawodniczka KS Warszawianka. W tym roku debiutowała w maratonie. Na trasie City Trail w Lublinie wystartowała spontanicznie. – Mam jutro imprezę rodzinną – 25-lecie zaślubin rodziców i razem z mężem wybraliśmy się do Chełma. Dlatego też jutro nie mogłabym wziąć udziału w biegu w Warszawie i postanowiłam spontanicznie pobiec w Lublinie. Nie mam jeszcze taktyki na ten sezon – nie wiem, czy będę startować w Lublinie, czy w Warszawie, ale przyznam, że rodzina naciska, żebym wzięła udział w lubelskiej edycji zawodów, bo wtedy przynajmniej raz w miesiącu będę odwiedzać rodzinne strony – wyjaśnia zwyciężczyni dzisiejszych zawodów. – Miło było zobaczyć znajomą ekipę City Trail, bo nie wiedziałam, że to jeden team organizuje zawody we wszystkich lokalizacjach. A trasa trudna technicznie, zwłaszcza ze stawem skokowym po kontuzji.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli, swoje zawody miały dzieci startujące w City Trail Junior. To rywalizacja dla najmłodszych adeptów biegania, którzy startują na dystansach od 300 m do 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie 67 dzieci.
Zawody City Trail z Nationale-Nederlanden to przełajowe 5-kilometrowe biegi, które odbywają się nad Zalewem Zemborzyckim w okresie jesienno-zimowym. Edycja 2016/2017 potrwa do 11 marca. W tym czasie odbędzie się sześć biegów. Kolejny jest zaplanowany na 5 listopada. Terminy następnych to: 3 grudnia 2016 r., 7 stycznia 2017 r., 4 lutego 2017 r. i wspomniany już 11 marca 2017 r.. Poza Lublinem biegi są organizowane również w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisania się znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.MAG