Nie było mocnych na danowców

Drużyna kadetów młodszych Dana stanęła na najwyższym stopniu podium pokonując, po zaciętym finale, ekipę X-Fight Piaseczno

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku w sobotę odbyły zawody o Puchar Polski kadetów młodszych, starszych i juniorów w kickboxingu „Pointfighting Grand Prix”.


Po weryfikacji zgłoszeń ostatecznie w szranki stanęło 21 klubów, których reprezentanci wystąpili ogółem w 182 startach indywidualnych. Obok polskich drużyn udział wziął także klub z czeskiej Karviny. W punktowej klasyfikacji klubowej najlepsza okazała się drużyna gospodarzy wyprzedzając KS Orient Częstochowa i KS Centrum Tang Soo Do Pionki. Dodatkowo dwie świdniczanki zdobyły puchary dla najlepszych zawodniczek imprezy w swoich kategoriach wiekowych: wśród kadetek młodszych Oliwia Frączyk, zaś wśród juniorek Zuzanna Wesołowska.
Rozegrano także turniej drużynowy w zespołach czteroosobowych (3 chłopców + 1 dziewczyna). W dwóch z trzech kategorii wiekowych wygrywali gospodarze: wśród kadetów młodszych pokonując po zaciętym pojedynku ekipę X-Fight Piaseczno, zaś wśród juniorów rozgrywając finał między pierwszą i drugą reprezentacją klubu. Turniej spotkał się ze znakomitymi ocenami uczestników tak pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, a co ciekawe – niektóre kluby już zaproponowały, aby imprezę tę na stałe rozgrywać właśnie w Świdniku. Imprezę rozegrano pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona i przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Świdnik. Szerzej o „Pointfighting Grand Prix” napiszemy w kolejnym numerze tygodnika.