Nie było mocnych na Pawła Zduna

Paweł Zdun w zawodach nie miał sobie równych

Z trzema złotymi medalami i pucharem dla najlepszego juniora imprezy powrócił z rozgrywanych w Mysłowicach zawodów Śląskiej Ligi Kickboxingu Paweł Zdun, jedyny uczestniczący w turnieju reprezentant LKSW Dan Świdnik.


Powracający do startów po odniesionej kontuzji zawodnik świdnickiego klubu był niepokonany w trzech formułach walki – pointfighting, light-contact i kick-light.
– Szczególnie start w tej ostatniej formule okazał się sporym zaskoczeniem, gdyż debiutujący w walkach z dozwolonymi niskimi kopnięciami Paweł wygrał wszystkie trzy pojedynki przed czasem, i to walcząc w wyższej niż zwykle kategorii wagowej -69 kg. Również w pozostałych formułach pokazał klasę: w pointfighting wygrał półfinał na punkty z zawodnikiem z Jastrzębia-Zdroju 8:5, ale finał z reprezentantem Orientu Częstochowa już przed czasem 10:0. W light-contact obydwa pojedynki wygrał natomiast jednogłośnie na punkty – tak trener Piotr Bernat komentuje start Pawła Zduna, dla którego występ w Mysłowicach był ostatnim w kategorii juniorów
Od nowego roku reprezentant LKSW Dan Świdnik będzie już startował w gronie seniorów.